3. Дъжд прекрати състезанието от 2-ия кръг при автомоделите с висока проходимост

Дъжд прекрати състезанието от 2-ия кръг при автомоделите с висока проходимост

52-ма състезатели с 55 модела от 14 клуба в страната взеха участие в състезанието от втория кръг на държавния шампионат по автомоделизъм за радиоуправляеми автомодели с висока проходимост, предаде кореспондент на Novsport.com. Състезателите показаха своите технически и спортни умения в класовете „Бъги 1:8”, „Монстери”, „Тръги” и „Бъги 1:5”. Мероприятието се проведе до хижа „Леденика” във Врачанския балкан през почивните дни.

В съботния ден организаторите от родната ни федерация и местният моделен клуб, предвид мрачните прогнози на синоптиците, проведоха всички квалификационни серии, както и двата полуфинала в клас „Бъги 1:8”.

В неделния ден, когато трябваше да се проведат и финалните гонки, се изля пороен дъжд, който не позволи на състезанието да продължи. Затова според правилника на федерацията, състезателите бяха класирани според постигнатите резултати от проведените квалификации и от полуфиналните серии.

В клас „Бъги 1:8” победител стана козлодуйският ас Марио Вутов, следван от Георги Минков от Сопот и Петър Гергов от „Хоби Дик” (София). Тринадесети остана Дамян Петров от Враца, а след него се класираха Валентин Крачунов от „Калето 1” (Мездра) и неговите съотборници Светлин Мишев и Ивелин Иванов.

В клас „Монстери” първи се класира Станимир Станев от „Стелди Еър” (София), следван от Игор Георгиев от Девня и Бисер Вражилов също от „Стелди Еър”.

Шуменският ас Юрий Трънчев се наложи в клас „Тръги”, следван от Владимир Костадинов от „Хоби Дик” (София) и Ангел Ангелов от Шумен. Девети пък финишира Александър Томов от Козлодуй.

Станимир Станев победи и в последния клас „Бъги1:5”, следван от двамата състезатели от Девня Слав Братоев и Стоян Радков. Мартин Дамянов от Враца се класира на 5-то място в този клас.

Следващото състезание на автомоделистите, от втория кръг на Държавния шампионат за електромодели, ще се проведе на 18-и и 19-и юли в гр.Левски.

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната