2. Други спортове
  3. България с бронз от световното по аеробна гимнастика

България с бронз от световното по аеробна гимнастика

България завоюва един медал от завършилото днес световното първенство по аеробна гимнастика за всички възрасти във френския град Родес

България завоюва един медал от завършилото днес световното първенство по аеробна гимнастика за всички възрасти във френския град Родес. При девойките 15-17 години Ивелина Лукаки взе бронзовото отличие. При жените Деница Паричкова се нареди 7-ма на финала в конкуренцията на над 50 състезателки. Световното първенство завърши днес с финалите при мъжете и жените.

При жените световната титла спечели Ларсела Лопес (Бразилия) с 21.800 точки, пред Джулия Бианки (Италия) с 21.350 точки и Анджела Макмилан (Нова Зеландия) с 21.250 точки. При мъжете шампион стана Морган Жакмен (Франция) с 22.250 точки, втори остана Мирча Замфир (Румъния) с 21.600 точки и Киърън Гормън (Австралия) с 21.500 точки. Испания спечели титлата при смесените двойки с 21.750 точки, среброто взе Франция с 21.100 точки, а бронза - Румъния с 21.000 точки.

При тройките победител е отборът на Китай с 22.250 точки, пред Румъния с 22.100 точки и Франция с 21.250 точки.
България триумфира на Балканското по спортно катерене

То се проведе в комплекс "Черно море" във Варна

Ангел Русев спечели три бронзови медала от Европейското първенство по вдигане на тежести в Полша

Отлично представяне на родния щангист

Сестри Стоеви спечелиха титлата в Нидерландия

Двете победиха британска двойка на финала

Сребро за България от Световното по вдигане на тежести за юноши и девойки

България стартира с три медала на Европейското първенство по вдигане на тежести за юноши и девойки до 20 и до 23 години в Рашин, Полша

Сестри Стоеви на полуфинал в Нидерландия, Стефани продължава и единично

Стефани Стоева се класира за полуфиналите на единично и на двойки жени на международния турнир по бадминтон от сериите "International Challenge" в Хертогенбош (Нидерландия)