2. - ЦСКА
  3. ЦСКА шампион при децата

ЦСКА шампион при децата

Червените се наложиха с 2:0 над Векта Пд на финала, Динко Динев герой на мача

Децата на ЦСКА (р. 1996 г.) спечелиха републиканското първенство. Вчера младите надежди на армейците, водени от сърбина Милан Чирич, победиха Векта Пд на финала с 2:0. Сблъсъкът за трофея се игра в Пазарджик. Червените бяха подкрепяни от доста сои фенове, които на полувремето опънаха плакат с надпис "Вие сте бъдещето и гордостта ни”.

През целия мач ЦСКА бе по-активният отбор и изпусна куп положения, с които можеше да направи успеха си доста по-изразителен. Векта също имаше своите шансове, но прекрасните изяви на армейския страж Шоколарев спряха устрема им. Още в 8-ата минута ЦСКА откри резултата, след като Динко Динев, който се превърна в герой на мача, успя да довкара една избита от вратаря на пловдивчани топка. Отново Динев затвърди победата на ЦСКА с красиво попадение за 2:0 в 45-ата минута. След втория гол футболистите на Векта паднаха духом и сдадоха тотално инициативата.

След края на двубоя момчетата от ЦСКА облякоха специални фланелки с надпис: VOLIM ТЕ MILAN CIRIC (в превод "Обичаме те, Милан Чирич"). Причината за действията на децата е, че сръбският специалист може да бъде уволнен от школата на червените. В последните няколко дни ръководството на клуба предприе реорганизация и се раздели с доста хора, а школата е най-засегната.

Радослав Златков: Аз стоя твърдо зад Александър Томаш (ВИДЕО)