3. НА ЖИВО: Белгия - Франция 1:2, домакините изпуснаха дузпа

НА ЖИВО: Белгия - Франция 1:2, домакините изпуснаха дузпа

Следете един от най-интересните сблъсъци тази вечер тук

Белгия посреща Франция в мегасблъсък от група 2 от Лига А на Лигата на нациите.

Двата отбора са в подножитето на върха, където се намира Италия със седем точки. Французите имат шест пункта, докато "червените дяволи" търсят задължителни три точки, за да се върнат в битката за челните места, тъй като до момента имат само една победа и едно равенство.

За Франция Тео Ернандес ще остане извън титулярния състав, а неговото място ще заеме Лука Дин. Белгия пък ще разчита на Жереми Доку, Тросар и Опенда в нападение, за да пробие френската защита.
--------------------------------

В 19-ата минута белгийците поискаха дузпа за нарушение, което наложи ВАР да преразгледа този ключов момент от мача. Уилям Салиба се подхлъзна и падайки на терена в наказателното поле фауилира Опенда. След преразглеждането на ситуацията, реферът отсъди наказателен удар, изпълнен над вратата от Тилеманс.

В 33-ата минута съдията отсъди втора дузпа, този път в полза на Франция за умишлена игра с тъка на Ваут Фаес, който падайки на земята се опита да спре топката непозволено. Коло Муани не сгреши за 1:0.

Домакините изравниха за 1:1 малко преди почивката. В добавеното време на първото полувреме топката влезе в мрежата на Франция, след преразглеждане от ВАР реферът потвърди попадението на Люис Опенда.

В 57-ата минута реферът не зачете попадение за "петлите" заради Ирфан Пелто, въпреки че Муани засече топката. В 63-ата минута Коло Муани направи резултата 2:1. Той скочи най-високо, за да засече перфектно центриране на Люка Дин и да нанесе отблизо удар с глава.

Срещата можете да ГЛЕДАТЕ НА ЖИВО ТУК

Стартови състави:

Белгия: Кастелс, Дебаст, Фаес, Теат, Кастан, Де Кетеларе, Мангала, Тилеманс, Тросар, Доку, Опенда

Франция: Менян, Кунде, Салиба, Конате, Дин, Гуендози, Коне, Чуамени, Баркола, Дмбеле, Коло Муани

Реал Мадрид атакува Фримпонг през следващото лято

Защитникът на Байер Леверкузен има освобождаваща клауза от 40 милиона евро

Зидан е готов да поеме Манчестър Юнайтед

Французинът е отворен към хипотезата да замени Ерик Тен Хаг на "Олд Трафорд"

Радост в Рома: Дибала вече е готов за игра

Аржентинецът ще е на линия за мача с Интер

Феновете на Франция не харесват Мбапе, разкри спонсор

Оказва се, че нападателят не е толкова популярен в родината си

Албания излъга Грузия в Тблиси и завърза групата (ВИДЕО)

"Орлите" победиха с минималното 1:0 и се изравниха с първите два отбора с по 6 точки

Новата Суперлига стартира през 2025 година?