2. - ЦСКА
  3. ЦСКА прекъсна победната си серия в Холандия, но не загуби

ЦСКА прекъсна победната си серия в Холандия, но не загуби

"Червените" завършиха наравно 1:1 с израелския Апоел (Кирят Шмона)

Отборът на ЦСКА не успя да продължи победната си серия на подготвителния си лагер в Холандия, завършвайки наравно 1:1 с израелския Апоел (Кирят Шмона).

До момента "армейците" имаха три победи - ПАОК (3:2), Краковия (2:0) и Рот Вайс Есен (2:0).

Барак Бадаш откри резултата за Апоел в 44-ата минута, а Павел Виданов изравни двадесет минути преди края на срещата. Лошата новина за щаба на Милен Радуканов е, че именно голмайсторът Виданов получи контузия в края на срещата и бе сменен принудително от Апостол Попов. Костадин Стоянов също напусна играта за кратко в средата на първата част и след като получи медицинска помощ доигра полувремето.

Капитанът Тодор Янчев не взе участие в мача, защото е получил леко разтежение на последната тренировка, а в негово отсъствие капитанската лента сложи Борис Галчев.

През първата част „червените” не показаха най-добрата си продукция. Момчетата на Милен Радуканов така и не успяха да създадат сериозна опасност пред противниковата врата с изключение на един удар на Борис Галчев в 33-ата минута.

Халфът от Добринище стреля силно от границата на наказателното поле на Апоел и топката летеше право под гредата, но израелският страж успя да отрази удара и да опази вратата си суха.

Най-активен в редиците на Апоел бе Барак Бадаш, който на няколко пъти застраши Иван Караджов. Именно Бадаш обаче бе точен минута преди почивката, след като бе изведен зад гърба на „червената” защита и останал очи в очи с българския страж, вкара в долния десен ъгъл за 1:0.

Милен Радуканов направи няколко промени в състава за втората част. В игра се появиха Благой Макенджиев, който замени на вратата Иван Караджов, а Мартин Дечев и Петър Стоянов замениха Костадин Стоянов и Жуниор Мораеш. По-късно на терена се появи и словенския младежки национал Саша Живец, който замени Янис Зику.

„Армейците” започнаха по-настървено второто полувреме като се опитваха да пресират противника още в неговата половина.  Отборът на ЦСКА стоеше по-добре на терена през втората част, но дълго време не можеше да се възползва от импулса в играта си.

Все пак в 70-ата минута Павел Виданов успя да възстанови равенството. „Червените” получиха правото да изпълнят пряк свободен удар отляво на наказателното поле на Апоел, след което Спас Делев качи топката на главата на Виданов и той елегантно я отклони, изравнявайки резултата.

След попадението ЦСКА вдигна още повече оборотите и дори можеше да стигне до пълен обрат в срещата, ако не бяха пропуските на Нелсън, Делев и Платини в последните десетина минути.

С чудесна проява се отличи влезлият като резерва Живец, който в 80-ата минута проби отляво в наказателното поле на Апоел и намери Грегъри Нелсън, чийто силен удар обаче не намери очертанията на вратата.

Така „червените” записаха първото си равенство на холандска земя. Следващата проверка на ЦСКА е на 23 юли срещу Де Граафшап и е с начален час 19:00.

Стартов състав на ЦСКА: 12. Караджов (46' Макенджиев), 2. Виданов (90+2 Попов) 4. К. Стоянов (46' Дечев) 8. Трифонов 33. Кабрера 18. Галчев 27. Зику (56' Живец) 29. Нелсън (87' Карачанаков) 7. Делев 9. Платини 10. Мораеш (46' П. Стоянов);

Апоел: 55. Микан 20. Язу 3. Тзедек 17. Ашрма 15. Габай 18. Герзиких 5. Бен Закен 23. Ротче 8. Енджолу 7. Ахбед 10. Бадаш;

Вижте как се разви проверката на "червените" по минути:

90' Край на срещата. Първо равенство за ЦСКА в Холандия

84' Мишел Платини напредна почти до аутлинията, след което стреля от много малък ъгъл, но не успя да се разпише

82' Спас Делев също пробва удар, но бе неточен

80'  Саша Живец проби чудесно отляво в наказателното поле на Апоел, след което подаде към Нелсън, чийто силен удар не намери очертанията на вратата.

70'  ГОООЛ за ЦСКА! Павел Виданов изравнява резултата, засичайки с глава центриране на Спас Делев от пряк свободен удар.

60' "Армейците" стоят по-добре на терена през втората част, но не могат да се възползват от импулса в играта си. Все още няма стопроцентово положение пред противниковата врата

56' Нова смяна в състава на ЦСКА. Саша Живец влиза на мястото на Янис Зику

53' Първи жълт картон в срещата. Получава го Ахбед за нарушение, извършено срещу Румен Трифонов

51'  Делев стреля от пряк свободен удар, но право в ръцете на резервния страж на Апоел

50' "Червените" започват по-настървено вторите 45 минути. Футболистите на Милен Радуканов опитват да пресират противника в неговата половина

46' Начало на второто полувреме. Три промени в състава на ЦСКА. В игра се появяват Макенджиев, Дечев и Петър Стоянов на местата на Караджов, Костадин Стоянов и Мораеш

45' Край на първата част

44'    1:0 за Апоел! Барак Бадаш бе изведен очи в очи с Караджов и от близка дистанция вкара топката в долния десен ъгъл на вратата му, откривайки резултата в контролата.

43' Центриране в наказателното поле на "червените" бе предназначено за Бадаш, но Кабрера успя да изчисти пред главата му

33'   Отборът на ЦСКА създаде най-опасното си положение до момента, чрез Боби Галчев, чийто силен удар от границата на наказателното поле летеше право под гредата, но Микан успя да отрази и да запази вратата си суха

30' След изпълнението на корнера, топката бе насочена към парагваеца Кабрера, но малко не му достигна, за да се разпише

29'  Пряк свободен удар за "червените", Делев пуска късо към Галчев, който стреля силно от около 30 метра и след рикошет в гърба на противников състезател топката излиза в корнер

25' "Армейците" все още не могат да създадат сериозна опасност пред вратата на съперника

15'  Габай стреля с глава след центриране от корнер в полза на Апоел, но след удара му топката прелетя над напречната греда на вратата на ЦСКА

4' Зику стреля слабо о т фаул, право в ръцете на вратаря на Апоел

2' Спас Делев бе изведен пред дъгата на наказателното поле на Апоел, но противниковият вратар излезе и изби топката с ръка. От щаба на "червените" претендираха, че Микан е играл непозволено извън наказателното поле

1'  Начало на срещата в Хеелсум

Капитанът Тодор Янчев няма да играе в мача, защото е получил леко разтежение на последната тренировка, в негово отсъствие капитанската лента ще носи Борис Галчев

Радослав Златков: Аз стоя твърдо зад Александър Томаш (ВИДЕО)