2. Рома
  3. Рома се издъни на "Олимпико" (видео)

Рома се издъни на "Олимпико" (видео)

Удинезе и Болоня с равен в Удине

Отборът на Рома се издъни като домакин на Бреша в мач от 23 кръг на италианската Серия "А". "Вълците" завършиха с отбора от зоната на изпадащите наравно 1:1, но по-лошото е, че през голяма част от мача бяха по-пасивния тим на терена. Все пак в 58-та минута Марко Бориело даде аванс на своя тим, който бе пропилян още в 69-та минута, тъй като Едер изравни и оформи крайното 1:1.

Мачът започна интересно като гостите първи потърсиха вратата чрез Марко Дзамбели, чиито удар мина покрай вратата на Жулио Сержо. В 13-та минута отново Бреша чрез Диаманти опита удар, но топката срещна тялото на бранител на „вълците”.

Публиката на „Стадио Олимпико” продължаваше да бъде разочарована от своите любимци и през първите 20 минути от полувремето Бреша бе по-активният тим на терена. Първата по-интересна ситуация в полза на римляните дойде чак в 30-та минута, когато Симплицио опита удар от средна дистанция, но извън рамките на противниковата врата.

В следващите оставащи минути Рома се събуди и Вучинич, Бориело и Касети се отличиха с удари. Все пак резултатът остана 0:0, но вече и домакините показаха хъс. Жуан и легендата Тоти също се присъединиха към гореизброените си съотборници, които оказваха натиск на гостуващия отбор.

Все пак атаките на римския отбор не бяха достатъчни за нещо повече и полувремето завърши при резултат 0:0.

В началото на втората част домакините продължиха да пресират съперника си и оказаният натиск даде резултат. В 58-та минута  Марко Бориело даде аванс на своя тим след териториалното предимство, което си осигуриха по-рано столичани.

В 64-та минута Принца на Рим Тоти щеше да реши двубоя, но ударът му срещна гредата и резултатът остана непроменен. За учудване на всички римски тифози Едер от Бреша изравни резултата в 69-та минута и не остави домакините да завършат срещата спокойно.

Начинът, по който се развиха събитията изнерви футболистите на Клаудио Раниери и те не можаха да покажат реалните си способности. В последните 20 минути преди края на редовното време гостите можеха дори да излязат напред в резултата и да направят пълен обрат срещу именития си съперник.

В 89-та минута Давиде Ландзафаме нацели гредата зад Жулио Сержио и замалко да скъса нервите на всички на стадиона в Рим. Последният шанс за домакините бе удар на французина Филип Мексес в 90-та минута, но той бе неточен и срещата завърши при резултат 1:1.

След сблъсъка Рома са на четвърта позиция с 39 точки, с девет по-малко от лидера Милан. Римляните имат и мач по-малко. Бреша остава в зоната на изпадащите – на 19 място с актив от 19 точки.

В друг мач от 23 кръг на италианскат а Серия „А” отборите на Удинезе и Болоня завършиха наравно 1:1 на стадион „Фриули” в Удине. Гостите поведоха чрез неостаряващия си капитан Марко Ди Вайо в 63-та минута, но Маурисио Домици изравни в 76-та минута и оформи крайното 1:1. След хикса Удинезе остават на шесто място в класирането на Калчото с 37 точки, докато Болоня са 14-ти с 26 точки.

Рома показа характер и обърна Венеция на своя "Олимпико"(ВИДЕО))

Римският тим стигна до успех с 2:1