2. - Национален отбор
  3. Най-малките национали с хикс в Германия

Най-малките национали с хикс в Германия

Нашите завършиха 2:2 срещу сборен тим на Вестфалия

Юношеският национален отбор, съставен от момчета, родени след 1 януари 1998 година, завърши 2:2 срещу сборен тим на Вестфалия в последната си контрола на немска земя. Домакините изненадаха неприятно нашия щаб, след като отново се появиха с набор 97 вместо с връстници на нашия състав (U15). Оказа се, че селектираният германски отбор е бил разделен на две части – първата сглобена от тези футболисти, които са най-силно представящи се в тяхното първенство до 17 години; и втората, съставена от така наречения „Б” отбор на областта Вестфалия (в която се подвизават Борусия Дортмунд, Шалке 04, Бохум и Дуисбург). Именно „Б” отборът стартира като формация срещу нашите момчета тази вечер. Но 15 минути преди края в игра се появиха и „звездите” на Вестфалия, които във вторник спечелиха с 4:0 срещу България.

През първото полувреме нашият отбор поведе с 2:0, а изпусна и още няколко хубави положения. В 21-та минута „лъвовете” разиграха в центъра, изпратиха топката на десния фланг, откъдето последва центриране, паднало зад бранителите на немците. Георги Русев се шмугна между централния и крайния защитник, като бързо прехвърли вратарят за 1:0.

След изтичането на половин час игра капитанът в тази среща Георги Янев се разписа директно от ъглов удар. Попаденията за Вестфалия (U16) дойдоха в заключитлните 10 минути, като това за 2:2 бе отбелязано 120 секунди преди края.

„Днес играхме много силно. Изпълнихме всичко, което бяхме тренирали, тактическите изисквания бяха спазени на 100%. Затворихме играта на съперника, принудихме ги да играят само с дълги подавания, при които ние сваляхме топката на земята и правехме чудесни атаки. Не прави чест на домакините, че ни заблудиха, че ще излязат срещу нас с набор 98, а пак се появиха с момчета, които са по-големи от нас с една година. Отново имаше осезаема разлика във физиката и ръста. Въпреки това съм изключително доволен, мога да кажа, че това беше страхотен мач за нас.”

Съставът на България (U15):
Павлин Евтимов, Илиян Попов, Кристиян Славов, Атанас Ташолов, Ангел Лясков, Валери Христов (56 – Валентин Лазаров), Илиян Стефанов, Георги Янев – капитан, Георги Русев (53 – Кристиян Събев), Валентин Йосков (66 – Тонислав Йорданов), Исмет Рамадан (62 - Милен Младенов)

Митов: Надявам се да продължим положителния път

Стражът на България смята, че с всеки лагер отборът се подобрява

Илиан Илиев: Равенствата не ни радват, искаме победи

Националният селекционер говори преди гостуването на България в Северна Ирландия