2. - Национален отбор
  3. Два гола и две изпуснати дузпи в Белград за 20 минути, Сърбия – България 1:1

Два гола и две изпуснати дузпи в Белград за 20 минути, Сърбия – България 1:1

Националните отбори на Сърбия – България играят при 1:1 след 20 минути на стадион „Партизан” в Белград. Мачът е изключително интересен, след като сърбите създадоха куп положения, а Георги Петков спаси две дузпи. Легендата на сръбския футбол Саво Милошевич изпусна две дузпи в последния си мач за националния отбор на страната си само за 15 минути. Георги Петков спаси два единадесетметрови удара, отсъдени за нарушения на Валентин Илиев и Живко Миланов.

Националните отбори на Сърбия – България играят при 1:1 след 20 минути на стадион „Партизан” в Белград. Мачът е изключително интересен, след като сърбите създадоха куп положения, а Георги Петков спаси две дузпи.
Легендата на сръбския футбол Саво Милошевич изпусна две дузпи в последния си мач за националния отбор на страната си само за 15 минути. Георги Петков спаси два единадесетметрови удара, отсъдени за нарушения на Валентин Илиев и Живко Миланов.
Сърбия поведе с 1:0 на България  в 9-ата минута. Отборът на Радомир Антич наложи масиран натиск от самото начало и само Георги Петков спаси тима от повече голове. Попадението отбеляза футболистът на Стандарт Лиеж Милан Йованович в 9-ата минута, след като Лазович мушна топката между краката на Валентин Илиев и така се създаде головото положение за „плавите”.
Сърбия пропусна да поведе на България още в 4-ата минута. Малко след началото на двубоя Йованович навлезе отляво в наказателното поле, Валентин Илиев протегна крак и го спря и реферът Петер Зипел отсъди дузпа. Зад топката застана звездата на вечерта Саво Милошевич, който стреля по земя в десния ъгъл на Петков, който блестящо спаси.
Освен тези две положения, сърбите имаха и още няколко доста добри възможности за гол.

В 15-ата минута Живко Миланов фаулира Красич и реферът даде втора дузпа. Отново изпусната.

За България едно положение изпусна Димитър Рангелов, който в 14-ата минута можеше да вкара, след като бе останал почти сам срещу вратаря на Металург (Донецк) Дишленкович.

В 20-ата минута. Реферът отсъди нарушение на около 25 метра от вратата на домакините за спъване ан Велизар Димитров. Зад топката застана познатия в Сърбия Благой Георгиев, който с неспасяем удар вкара за 1:1.

В студеното време в Белград, не повече от 5000 души дойдоха да посетят срещата. Преди началото на двубоя супер звездата на тениса Ана Иванович и един от най-добрите играчи на двойки по тенис в света – Ненад Зимонич връчиха подарък на Саво Милошевич, който с този мач официално приключва участието си в националния тим на Сърбия. Мачът започна с няколко минути закъснение заради меропроятията около отказването на легендарния сръбски футболист.

Сред стартовите 11 играчи на България очаквано не попадат повиканите за първи път в националния отбор Иван Стоянов, Коста Янев и Йордан Минев. Като титуляр обаче започва нападателят на Енерги Котбус Димитър Рангелов, който ще партнира в атака на капитана Димитър Бербатов.

Ето и стартовите състави на двата отбора:
Сърбия:  Дишленкович, Иванович, Видич, Лукович, Коларов, Милияш, Станкович, Красич, Йованович, Лазович и Милошевич;

България: Георги Петков, Живко Миланов, Александър Тунчев, Валентин Илиев, Михаил Венков, Стилиян Петров, Чавдар Янков, Велизар Димитров, Благой Георгиев, Димитър Бербатов, Димитър Рангелов;
Митов: Надявам се да продължим положителния път

Стражът на България смята, че с всеки лагер отборът се подобрява

Илиан Илиев: Равенствата не ни радват, искаме победи

Националният селекционер говори преди гостуването на България в Северна Ирландия