2. - Лига Европа
  3. В Израел: Баските записаха първа победа за престиж в Лига Европа пред 150 смели зрители

Дарко Тасевски игра като титуляр за Апоел Ирони, Атлетик Билбао спечели отложения мач с 2:0

Атлетик (Билбао) взе първа победа в Група „I” на Лига Европа след 2:0 над Апоел Ирони Кирят Шмона в отложения мач на израелска земя.

Пред едва 150 смели зритери на стадиона в Хайфа баските спечелиха с по един гол във всяко полувреме. Дарко Тасевски игра като титуляр за Апоел, но бе заменен в 57-ата минута.

Фернандо Йоренте изведе Атлетик напред след 34 минути, а партньорът му в атака Гайска Токеро подпечата победата за отбора на Марсело Биелса в 76-ата минута.

В групата Атлетик отлепи от дъното с 4 точки и изпревари именно израелците, които останаха с 2. В тази групата интрига вече няма, защото напред продължават Лион (13 точки) и Спарта Прага (8 точки).
Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)