3. Германия спечели в Босна след 3 отменени гола (ВИДЕО)

Германия спечели в Босна след 3 отменени гола (ВИДЕО)

VAR спря дебютант и Дениз Ундав за хеттрик

Германия спечели с 2:1 гостуването си в Босна и Херцеговина от Лига А в Група 3 на турнира Лига на нациите.

В герой за Бундестима се превърна нападателят Дениз Ундав, който вкара 3 попадения, макар 1 от тях да бе отменено чрез VAR.

Гол на 29-годишния дебютант Тим Клайндинст преди почивката също не беше зачетен след намеса на системата, докато за домакините точен бе обичайният заподозрян Един Джеко.

В 69-та минута и Серж Гнабри  вкара топката в мрежата, но радостта му не продължи дълго, тъй като асистент-съдията вдигна флага си за засада.

След половин час игра на стадион "Билино Полйе" в Зеница гостите откриха резултата. Флориан Вирц бе изведен сам срещу вратаря в наказателното поле. Полузащитникът обаче не подходи егоистично и върна топката към Ундав, който даде аванс на Бундестима.

В следващата атака играчите на Юлиан Нагелсман отново пратиха топката в противниковата врата, но попадение на Тим Клайндийнст бе отменено заради засада.

В опит да изравни резултата Ермедин Демирович проби сам срещу вратаря, но стреля в напречната греда.

Само шест минути след първото си попадение, футболистът на Щутгарт удвои головата си сметка. Нападателят засече от движение подаване във вратарското поле на Максимилиан Мителщад.

След почивката Ундав можеше да оформи хеттрика си, но нов гол за гостите бе отменен след засада. Попадение на Серж Гнабри също не бе зачетено по същата причина.

Домакините намалиха изоставането си в 71-ата минута, когато Един Джеко засече с глава центриране от ъглов удар на резервата Бенджамин Тахирович.

Германия оглавява класирането в група 3 с актив от 7 пункта, докато Босна и Херцеговина заема последното 4-о място само с точка.

БОСНА - ГЕРМАНИЯ 1:2
0:1 Ундав (30)
0:2 Ундав (36)
1:2 Джеко (71)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Босна и Херцеговина: Васил (В), Газибегович, Колашинац, Катич, Баришич, Гигович, Хусеинбашич, Бурник, Башич, Демирович, Джеко (К);

Германия: Нюбел (В), Кимих (К), Рюдигер, Тах, Андрих, Грос, Вирц, Гнабри, Клайндийнст, Мителщад, Ундав.

ОБЗОР: Словакия и Швеция с реми, Украйна би Грузия (ВИДЕО)