2. - Италия
  3. В ДЕРБИТО НА СЕРИЯ "А": Интер прегази Рома за едно полувреме (ВИДЕО)

В ДЕРБИТО НА СЕРИЯ "А": Интер прегази Рома за едно полувреме (ВИДЕО)

Чалханоглу вкара директно от корнер, "вълците" неузнаваемо слаби преди мача с ЦСКА

Интер превзе "Олимпико" с лекота! Гостите разбиха Рома с 3:0 само за едно полувреме в дербито от 16-ия кръг в Серия "А". Хакан Чалханоолу, Един Джеко и Дензъл Дъмфрис донесоха успеха на "нерадзурите", които излязоха втори, на точка зад градския съперник Милан. "Вълците" са пети в подреждането.

Очакванията за много напечен мач не се оправдаха. След само 15 минути игра Интер откри резултата на "Олимпико". Хакан Чалханоглу изпълни корнер, който изненада отбраната и най-вече вратаря на Рома Руи Патрисио. Футболистът на гостите насочи топката директно към вратата и хвана неподготвен стража на "вълците" - 0:1!

В 24-ата Интер удвои преднината си. След превъзходна атака Един Джеко се озова на стрелкова позиция и порази вратата на "вълците" - 0:2! Бившият футболист на Рома логично не се заразва на попадението си

Интер стигна и до трето попадение на "Олимпико" в 39-ата минута. Защитникът Александро Бастони центрира в наказателното поле, където Дензъл Дъмфрис я заби с глава в мрежата на Руи Патрисио - 0:3!

В 59-ата минута се наложи Алексис Санчес да замени Туку Корея, който напусна принудително терена заради мускулна травма. В 63-ата Джанлука Манчини беше санкциониран с жълт картон и ще пропусне следващия шампионатен мач на домакините.

До края на срещата Дзаниоло отправи снаряд, който мина от външната страна на мрежата, след което негов гол беше отменен. Резервата Стефано Сенси и Иван Перишич пък пропуснаха да направят победата на "нерадзурите" още по-убедителна.

През седмицата "нерадзурите" играят с Реал Мадрид в Шампионска лига, след което приемат Каляри в калчото. За римляните предстои гостуване на ЦСКА в София в Лигата на Конференциите и после среща със Специя от първенството.

РОМА - ИНТЕР 0:3

0:1 Чалханоглу 15

0:2 Един Джеко 24

0:3 Дъмфрис 39

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

РОМА: Патрисио, Смолинг, Манчини, Кумбула, Ибнаез, Вина, Верету, Кристанте, Мхитарян, Заниоло, Шомуродов

ИНТЕР: Ханданович, Д'Амброзио, Шкриниас, Бастони, Дъмфрайс, Барела, Брозович, Чалханоглу, Перишич, Джеко, Кореа