2. - Италия
  3. ОБЗОР: Интер се спъна срещу новак, но все пак увеличи аванса на върха, Юве обърна Парма (ВИДЕО+СНИМКИ)

Вижте как завършиха срещите тази вечер в Италия

Лидерът в Серия А Интер стигна само до 1:1 при гостуването си на Специя, но все пак успя да увеличи преднината си на първото място след грешната стъпка на втория Милан днес.

Домакините изненадващо поведоха още в 12-ата минута, когато Самир Ханданович не успя дя спаси удара на Фариас от границата на наказателното поле.

Първият удар на гостите дойде в 21-ата минута, когато след центриране от корнер Лаутаро Мартинес опита воле, но не уцели добре топката и тя излезе в аут. В 24-ата отново след корнер той опита изстрел, който доведе само до още един ъглов удар.

В 38-ата Николо Барела пробва техничен удар, който се оказа неточен. Минута по-късно Ашраф Хакими центира във вратарското поле, Салва Ферер не успя да изчисти добре топката, а Перишич я добута във вратата за 1:1.

В 49-ата минута Лаутаро нахлу в наказателно поле и стреля, но Иван Проведел спаси удара с помощта на гредата. Гостите продължиха с натиска, но Ромелу Лукаку на два пъти се размина с топката при центрирания на Хакими и Перишич. В 62-ата Гълъбинов се появи на терена на мястото на Роберто Пиколи. В 65-ата Барела центрира остро, но Хакими не успя да засече топката.Това направи Перишич на далечната греда само колкото да прати топката в аут.

В 68-ата Лукаку пресече пас на Ардиан Исмайли и изскочи сам срещу Проведел, но се засуети и не успя да нанесе удар в точния момент. Все пак той стреля, а Проведел изби топката.

По това време в Торино Ювентус победи с 3:1 Парма.

В 7-ата минута Хуан Куадрадо центрира отдясно и топката полетя коварно по посока на вратата, но стражът Симоне Колобми внимаваше и изби.

Две минути по-късно Дибала подаде по земя за Кристиано Роналдо, който с едно докосване насочи топката към вратата, но отново Коломби успя да спаси. В 10-ата минута гостите претендираха за дузпа, след като топката спря в ръката на Данило при  едно центриране отляво, но реферът реши, че действието на бразилеца е неумишлено и отсъди корнер. При него Грациано Пеле бе изпуснат и отправи опасен удар, който премина покрай вратата.

В 25-ата минута Парма откри резултата. Гастон Бругман изпълни прекрасно един пряк-свободен удар и не остави шансове на Джанлуиджи Буфон за 0:1.Юве веднага се хвърли в атака в търсене на изравняването. В 28-ата минута Дибала се освободи пред наказателното поле и отправи страхотен шут, който профуча над напречната греда.

В 36-ата минута Леонардо Бонучи се бе включил в предни позиции и получи отлично центриране, но изстрелът му с глава премина на сантиметри от вратата.В 42-ата минута Роналдо бе изблъскан в гръб при една борба за висока топка в наказателното поле и падна лошо на лицето си, но съдията не отсъди дузпа. При последвалия корнер Матайс де Лихт свали с глава за Алекс Сандро, който овладя и с прекрасен удар не остави шансове на вратаря за 1:1.

"Старата госпожа" продължи натиска си и в началото на второто полувреме и бързо стигна до втори гол. В 47-ата минута Хуан Куадрадо центрира отдясно, Дибала се размина с топката, но тя стигна до Алекс Сандро, който с глава я насочи във вратата за 2:1. В 63-ата минута обаче Парма не бе далеч от изравняването. Осорио стреля с глава след корнер и само намесата на Артур на голлинията попречи да се стигне до попадение.

Само пет минути по-късно торинци стигнаха до трети гол. При едно центриране от корнер Матайс де Лихт се извиси и с глава порази вратата за 3:1.