2. - Италия
  3. Милан записа втора загуба с 0:1

Милан записа втора загуба с 0:1

Този път "росонерите" отстъпиха пред португалския Бенфика

Милан записа втора загуба с 0:1 в приятелския турнир International Champions Cup в САЩ. Този път "росонерите" отстъпиха през португалския Бенфика на “Жилет Стейдиъм” във Фоксбъро, макар да доминираха през първата част, а през втората извършените много смени нарушиха ритъма на игра. Само преди няколко дни италианският гранд загуби със същия резултат от Байерн (Мюнхен), а в събота предстои последния мач от американското турне, а съперник е Манчестър Юнайтед.

Голът за Бенфика падна в 70-ата минута, когато се разписа бившият футболист на Милан Адел Таарабт, който стреля от границата на наказателното поле след корнер, топката рикошира в тялото на Лукас Билия и изненада вратаря Пепе Рейна.

Любопитното е, че двата тима бяха играли едва шест пъти помежду си преди този мач, като Милан има четири победи, а два пъти срещите са завършвали наравно. Тази вечер Бенфика успя да спре черната серия и записа първи успех.