2. - Италия
  3. Милан победи Чикаго Файър

Милан победи Чикаго Файър

Милан победи Чикаго Файър с 1:0 в демонстративен мач в Чикаго. Кларънс Зеедорф бе автор на единственото попадение на препълнения „Тойота Парк” в 47-ата минута.

Зеедорф се пребори със защитата на американците и влезе в наказателното поле, където с удар покрай излезлия вратар Андрю Дикстра прати топката в долния десен ъгъл.

„Днес бе страхотен мач за нас”, каза след двубоя Зеедорф. „Наслаждавахме се много. МЛС се подобрява. Всеки път, когато дойдем тук, е все по-добре.”

През 2005 г. Милан победи Чикаго Файър с 3:1 на „Солджър Фийлд”.

„Публиката разбира играта”, добави още холандецът. „Това е страхотно. Спортната култура в Съединените щати е голяма.”

Най-добрата ситуация в срещата за Чикаго дойде в самия край, когато Хулио Мартинес пробва да отбележи директно от ъглов удар, но Дида се усети и блокира изстрела.