2. - Италия
  3. Антон Генов ръководи луд мач между Лех и Удинезе, завършил 2:2

Антон Генов ръководи луд мач между Лех и Удинезе, завършил 2:2

Отборите на Лех (Позан) и Удинезе завършиха наравно 2:2 в първата среща от 1/16 финалите на турнира за Купата на УЕФА. Двата отбора изиграха един луд мач на заледения стадион в Позан, а главен съдия на двубоя бе топреферът на България Антон Генов, като негови помощници бяха Никола Джугански и Николай Ангелов.

През първата част лошите атмосферни условия и заледеният терен попречиха на двата отбора да създадат интересни положения. Единствено Алексис Санчес от Удинезе имаше реален шанс да отбележи в 9-ата минута, но вратарят Турина спаси. Изпълнена с нарушения и многобройни грешки, играта през първото полувреме по нищо не подсказваше за това, което чака зрителите през втората част.

Второто полувреме започна по страхотен начин за гостите от Удине. Още в 50-ата минута Фабио Куалярела бе оставен непокрит в малкото наказателно поле. Националът на Италия насочи топката с глава в мрежата на Лех и откри за 0:1. Само 5 минути по-късно Удинезе вече водеше с 0:2. Удар на Инлер рикошира в крак на Арболеда и защитникът на Лех си отбеляза нелеп автогол. Оттук до края на срещата домакините натиснаха своя съперник и заслужено стигнаха до изравняване, след като защитата на Удинезе допусна две сериозни грешки. Първо в 80-ата минута Ренгифо вкара отблизо, след като бе оставен непокрит в малкото наказателно поле, а в 84-ата минута Арболеда се реваншира за автогола си и след изпълнение на един от многобройните ъглови удари, с глава прати топката в опразнената врата, след като отново защитата на Удинезе заспа и го остави непокрит. До края Лех можеше да стигне и до пълен обрат, но вратарят Ханданович спаси удар на Ренгифо. Така резултатът остана непроменен и Антон Генов сложи край на интересния двубой – 2:2.