2. - Германия
  3. РБ Лайпциг намери рецептата срещу Байерн и повали машината на Хайнкес (ВИДЕО)

РБ Лайпциг намери рецептата срещу Байерн и повали машината на Хайнкес (ВИДЕО)

Баварците с едва трета загуба за сезона

РБ Лайпциг успя да нанесе едва трета загуба на Байерн (Мюнхен) през този сезон в Бундеслигата, след като при домакинството си от 27-ия кръг "биковете" победиха с 2:1 момчетата на Юп Хайнкес.

Срещата на Ред-Бул Арена започна перфектно за лидера в класирането и още в 12-та минута Сандро Вагнер откри след перфектно центриране на Хамес Родригес.

Веднага след като получи гол, Лайпциг се активизира и последователно Пулсен, Вернер и Брума отправиха точни изстрели, които затрудниха Свен Улрих. Така се стигна до 37-та минута, когато Наби Кейта успя да изравни след хаос в защитата на Байерн.

Втората част започна по-добре за домакините и в 56-та минута Тимо Вернер направи пълния обрат, след като Кейта го намери на скорост, той напредна в наказателното поле и с хубав удар по земя отбеляза.

До края на срещата единствено Матс Хумелс имаше шанс да изравни, но ударът му с глава мина встрани от целта. Така Байерн остава еднолично начело, но вече с аванс от 17 точки пред втория Шалке 04. РБ Лайпциг пък остава на шесто място с 43 точки.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл (ВИДЕО)