2. - Германия
  3. Байерн с минимален успех над Щутгарт у дома (видео)

Байерн с минимален успех над Щутгарт у дома (видео)

Леверкузен реши местата за Европа, Хамбургер остава в елита

Отборът на Байерн (Мюнхен) спечели последното си домакинство за този сезон, след като днес се наложи с 2:0 над тима на Щутгарт. Срещата се игра на стадион "Алианц Арена" и бе от програмата на 33-ия, предпоследен, кръг от първа Бундеслига.

Двубоят започна със страхотен малшанс за гостите, които можеха да излязат напред в резултата още в 5-та минута, но ударът на Нидермайер срещна гредата.

След преполовяването на първата част обаче баварците натиснаха и Пранич и Гомес пропуснаха от изгодни положения.

Така се стигна до 32-ата минута, когато Мюлер намери Гомес в наказателното поле, а нападателят с десния крак не сбърка за 1:0.

След този гол гостите реагираха като ужилени и до края на полувремето натиснаха сериозно Байерн в половината им. Пропуски за швабите обаче направиха Ибишевич, Нидермайер, Оказаки и Гентнер, а ново попадение до почивката нямаше.

Втората част стартира равностойно, но постепенно баварците успяха да наложат своя стил и изтърваха няколко възможности чрез Олич, Алаба и Тимосчук.

Така дойде даденото от рефера продължение, когато Томас Мюлер сложи точка на спора, оформяйки крайното 2:0.

След успеха Байерн остава на 2-о място във временното класиране с актив от 70 точки, докато гостите са 6-и с 50 пункта. Въпреки поражението 7-ят Хановер е на цели 5 точки зад швабите само кръг преди края, което означава, че Щутгарт ще играе в Лига Европа догодина.

В друг мач от този предпоследен 33-и кръг на Бундеслигата, тимът на Леверкузен реши битката за евроквотите, след като удари у дома с 1:0 състава на Хановер.

По този начин "аспирините" оставиха своя съперник на 5 точки от местата даващи право на участие в Лига Европа, а до края остава едва 1 кръг.

Единственото попадение в мача бе дело на Щефан Кислинг в 75-ата минута.

Отборът на Хамбургер пък, не успя да победи у дома тима на Майнц, завършвайки 0:0, но въпреки това остава в елита и през следващия сезон, след като Кьолн и Херта загубиха своите мачове.