3. Юве само с гол аванс преди реванша срещу Дортмунд (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юве само с гол аванс преди реванша срещу Дортмунд (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Старата госпожа" спечели с 2:1 първия осминафинал между двата тима

Ювентус се наложи с 2:1 над Борусия Дортмунд в първия осминафинал между двата тима в Шампионска лига. Юве излезе напред в резултата в 13-ата минута след гол на Карлос Тевес, който вдигна на крака „Ювентус Арена”. Кошмарно подхлъзване на Киелини пет минути по-късно доведе до изравнително попадение на Марко Ройс, а в 42-ата минута Мората вкара втори гол за „бианконерите”, давайки малък аванс на своя тим преди реванша на двата отбора на 18 март.

Двубоят започна на високи обороти и двата отбора показаха афинитета си към атаката още в първите минути. Чиро Имобиле записа първия удар в мача след минута игра, но стреля встрани от вратата пазена от Буфон.

В 13-ата минута грешка на Ройс в предни позиции даде възможност на домакините да организират бърза контра. Тевес изведе Мората отляво, испанецът напредна и пробва нещо средно между центриране и удар, Вайденфелер не се намеси добре и прати топката в Тевес, който на празна врата направи 1:0.

Радостта на „бианконерите” не трая дълго, тъй като само след пет минути Дортмунд възстанови равенството. Киелини се подхлъзна и Марко Ройс веднага се възползва от ситуацията, излезе на стрелкова позиция и с безпощаден удар направи 1:1.

Перспективна атака на „жълто-черните” приключи бързо в 24-ата минута след нескопосано отиграване на Мхитарян, който направи много слаб мач и играта му не се запомни с нищо.

И двамата треньори имаха проблеми с принудителни смени, Юрген Клоп трябваше да замени принудително Пишчек в 32-ата, а Масимилиано Алегри трябваше да се лиши от един от най-ценните си играчи – Андреа Пирло, който бе изваден в 37-ата.

Темпото спадна в края на полувремето, което успа защитата на Дортмунд и в 42-ата минута добра комбинация на Юве завърши с гол на Мората. Тевес успя да се пребори с двама бранители и намери Погба, който бързо извади към непокрития от никой Мората и нападателят от малка дистанция не сгреши – 2:1.

Проблемите в състава за треньора на Борусия Дортмунд продължиха и през втората част, след като Сократис не се появи след почивката и бе заменен от Кирш.

В 55-ата Киелини игра с ръка в наказателното поле на Юве, но реферът не отсъди нищо, а минута по-късно Имобиле пробва силен удар, който попадна право в Буфон и стражът на „бианконерите” изби.

Последваха силни минути за домакините, които се настаниха трайно в половината на своя съперник, а Карлос Тевес на няколко пъти бе близо до ново попадение. Аржентинецът засече избита топка от защитник, но я прати високо над вратата, а в 71-ата между няколко бранителя успя да нанесе удар, който мина близо до десния страничен стълб.

Ювентус усили натиска в последните минути на двубоя и грешка в 87-ата на германския тим можеше да доведе до трети гол за домакините. Перейра бе изведен на отлична позиция отляво, Вайденфелер излезе и покри ъгъла си, а ударът на аржентинецът не бе достатъчно точен и топката премина встрани от страничната греда, пропускайки да даде на своя тим солидна преднина преди реванша, който ще се проведе на 18 март на „Сигнал Идуна Парк”.