3. Йоренте срещу клуба, който го създаде

Йоренте срещу клуба, който го създаде

"Ще ми бъде странно да играя срещу Атлетик. Горд съм, че бях част от този клуб", каза нападателят

Поредният емоционален сблъсък в Лига Европа е този между „Атлетик“ (Билбао) и „Севиля“. Четвъртфиналът се очаква с голям интерес и заради нападателя на гостите Фернандо Йоренте. Таранът е продукт на школата на „баските“. Той изкара цели 17 години в клуба, през които изигра 333 мача и отбеляза 118 гола. Въпреки това испанецът поиска скалпа на бившия си тим.

„Искам да спечеля турнира! - обяви Йоренте, който има два загубени финала в Лига Европа и един в Шампионската лига. - Ще ми бъде странно да играя срещу „Атлетик“. Горд съм, че бях част от този клуб“. Именно Йоренте е най-добрият голмайстор на Билбао в Европа с 16 попадения.

Новият герой на стадион „Сан Мамес“ обаче е Ариц Адурис. Нападателят има 8 гола в Лига Европа и води при голмайсторите в турнира този сезон. Именно към него са насочени надеждите за успех над „Севиля“.

В друга срещи от 1/4-финалите в Лига Европа „Виляреал“ посреща „Спарта“ (Прага), като медиите в Испания очакват разгромна победа над тима от Чехия.

Най-слаб е интересът към „Брага“ - „Шахтьор“, въпреки че португалците са изненадата в турнира и в миналия кръг гръмко отстраниха „Фенербахче“ с общ резултат 4:2. Тимът от Донецк пък изхвърли „Андерлехт“ на 1/16-финалите след две победи - 3:1 и 1:0.

Официално: Жоел Матип прекрати кариерата си