3. Валенсия спечели мача, но загуби битката срещу Атлетик (Билбао)(ВИДЕО)

Валенсия спечели мача, но загуби битката срещу Атлетик (Билбао)(ВИДЕО)

Валенсия спечели с 2:1, но отпадна от 1/8-финалите на Лига Европа в испанското дерби.

Отборът на Атлетик Билбао се класира за 1/4-финалите на Лига Европа, след като загуби днепния мач, но спечели битката срещу Валенсия. Мина(13) и Сантос (37) бяха точни за Валенсия, но домакините бяха попарени от гола на Адурис 76-ата минута, който класира баските за следващата фаза, тъй като общия резултат стана 2:2.

В 13-ата минута играч на Валенсия стреля силно към вратата на Яго Ерерин, стражът изби, но Санти Мина изпревари бранителите на "лъвовете" и бе безпощаден при добавката - 1:0.

В 37-ата минута Адерлан Сантос с глава заби топката във вратата на Ерерин и направи резултата 2:0. При попадението обаче останаха съмнения за засада на бразилския защитник на "прилепите".

Мачът се развиваше по вкуса на "прилепите", но в 76-ата минута Ариц Адурис вкара поредния си гол този сезон и баските реализираха така важния гол на чужд терен, който ги класираше напред. Домакините имаха претенции за игра с ръка на футболист на Атлетик при атаката, довела до гола, но попадението бе зачетено. Самият гол бе много хубав, като Раул Гарсия по блестящ начин от въздуха намери Ариц Адурис в наказателното поле на домакините и опитният нападател, също с удар от въздуха, не пропусна да изпрати топката в мрежата.

Наставникът на Валенсия Гари Невил бе изгонен от рефера за бурни протести и догледа мача от трибуните, а няколко минути преди края Яго Ерерин направи решаващо спасяване след удар с глава на току-що влезлия на терена за Валенсия Пако Алкасер.

Последният шанс за Валенсия дойде буквално в последните секунди на двубоя, когато Даниел Парехо получи шанс да стреля от фаул от удобна позиция и ударът на халфа не беше никак лош, но все пак топката не намери очертанията на вратата.

Официално: Жоел Матип прекрати кариерата си