3. Тотнъм обърна „светците” от 0:2 в Лондон

Тотнъм обърна „светците” от 0:2 в Лондон

Два гола на Ериксен и гол в добавеното време на резерва носят първи успех на „шпорите” от 4 мача

Съставът на Тотнъм записа първа победа от четири мача, след като достигна до обрат от 0:2 до 3:2 у дома срещу Саутхемптън в мач от XXXI кръг на английската Висша лига.

Гостите взеха преднина от две попадения след грешки на десния бранител Кайл Ноутън, от които по най-добрия начин се възползваха Джей Родригес (’19) и капитанът Адам Лалана (’28).

След второто попадение обаче „шпорите” овладяха инициативата и едва три минути по-късно Кристиан Ериксен намали резултата след неразбирателство в отбраната на „светците”.

Така гостите се оттеглиха на почивка с минимален аванс, а 44 секунди след подновяването на играта през второто полувреме го загубиха, тъй като Роберто Солдадо се пребори с Деян Ловрен и подаде към Ериксен, а датчанинът без затруднения вкара второто си попадение в срещата.

Равенството се запази до втората минута от продължението, когато Ериксон асистира на резервата Гили Сигурдсон и появилият се на почивката исландец донесе трите точки на Тотнъм.

С тях лондончани изпревариха Евертън и заеха петото място в класирането с 56 точки, като вече имат с 11 повече от „светците”.

Валенсия най-накрая дочака победа в Ла Лига (ВИДЕО)

"Прилепите" надвиха с 2:0 Жирона като домакин

ОБЗОР: Айнтрахт в топ 3 на Бундеслигата (ВИДЕО)