3. ПАОК громи в Гърция, Десподов изработи дузпа (ВИДЕО)

ПАОК громи в Гърция, Десподов изработи дузпа (ВИДЕО)

Българският национал с цял мач при 4:1 над НФК Волос

Капитанът на българския национален отбор по футбол Кирил Десподов игра пълни 90 минути при успеха на ПАОК (Солун) с 4:1 над НФК Волос като гост в петия кръг на първенството на Гърция и имаше няколко много силни изяви.

С победата ПАОК събра 13 точки и води с 3 пред АЕК (Атина) и Олимпиакос, които все още не са изиграли срещите си от кръга.

Щефан Шваб откри резултата за ПАОК от дузпа в 24-ата минута, която беше спечелена от Десподов. След това Томас Мург, Тайсон и комично попадение на руснака Фьодор Чалов през втората част оформиха успеха на гостите.

Домакините от Волос останаха с 10 души в 34-ата минута, когато аржентинският защитник Франко Ферари беше отстранен с два жълти картона. Първият картон на нисичкия бранител пък изработи Десподов при дузпата 11 минути по-рано.

Но срещата започна с дузпа за домакините от Волос, която обаче вратарят Доминик Котарски спаси при изстрела на Омри Алтман.

В 23-ата минута Петрос Цагаракис отсъди наказателен удар и за ПАОК, след като Десподов влезе около 10-ия метър, останал сам срещу вратаря. Точно преди да обработи топката и да стреля, той беше повален от Ферари.

В 68-ата минута Десподов сам вкара топката във вратата на Волос, но съдията видя фаул в атака и отмени гола му. Иначе до края на мача той застана на върха на атаката и участва в комбинацията на Тайсон, който малко по-рано беше се разписал за 3:1.

Руснакът Фьодор Чалов пък вкара крайно странно, след като в 89-ата минута вратарят на домакините пробва да изрита напред топката от ръка. Но уцели темето на Чалов, който не разбра, че от рикошета топката е влязла във вратата и съдията присъди гол.

Валенсия най-накрая дочака победа в Ла Лига (ВИДЕО)

"Прилепите" надвиха с 2:0 Жирона като домакин

ОБЗОР: Айнтрахт в топ 3 на Бундеслигата (ВИДЕО)