3. Страхотен Байерн подчини Марсилия и в реванша и се класира за полуфиналите (видео)

Баварците спечелиха и втория си мач срещу френския тим с 2:0

Байерн (Мюнхен) постигна успех срещу Олимпик (Марсилия) и във втория мач между двата тима от четвъртфиналите на Шампионската лига. Немският тим спечели с 2:0 и реванша си срещу французите, проведен на „Алианц Арена”, и по този начин продължава на полуфиналите след победа с общ резултат 4:0 от двата мача.

Още в началните минути от двубоя Ивица Олич, Тони Кроос и Джером Боатенг получиха възможности да открият резултата, но и тримата не успяха да пратят кълбото в мрежата на Стив Манданда. Олимпик (Марсилия) пък пропиля отлична ситуация за отбелязване на гол в 9-ата минута, когато Лоик Реми стреля към Мануел Нойер, но вратарят на Байерн бе блестящ и спаси.

Нойер имаше ключова роля баварците да не допуснат попадение и в 13-ата минута, когато се справи с изстрел на Жереми Морел, а почти веднага след тази ситуация домакините поведоха в резултата, след като Ивица Олич успя да прати топката в мрежата на френския тим. Олимпик (Марсилия) бързо можеше да се върне в мача, след като Стефан Мбиа нанесе изстрел в 17-ата минута, но Нойер отново показа отличен рефлекс и отрази.

Последваха нови интересни моменти пред двамата вратари, като Олич, Рибери, Кроос и Мюлер се отчетоха с пропуски за Байерн, а Брандао не съумя да реализира добра възможност за гостуващия тим. В 33-ата минута пък Тони Кроос нацели дясната греда на вратата на Стив Манданда. Така се стигна до 37-ата минута, когато баварците достигнаха до втория си гол в срещата. Точен за 2:0 бе Ивица Олич, а това бе вторият гол на хърватския нападател в мача.

Байерн стартира силно второто полувреме и още в 53-ата минута Франк Рибери можеше да направи преднината на отбора си класическа, но ударът на французина бе отразен от Манданда. Последваха и добри голови възможности пред Тони Кроос и Луис Густаво, но и тези положения не доведоха до трето попадение в мрежата на Байерн.

Френският тим се опита да достигне поне до почетен гол, но такъв така и не падна. Брандао и Беноа Шейру направиха пропуски за гостите, а до края на срещата нито един от двата тима не достигна до гол и така Байерн спечели и реванша с 2:0.

По този начин тимът на Юп Хайнкес си осигури място на полуфиналите, където ще спори за място на финала с победителя от сблъсъка между Реал (Мадрид) и Апоел (Никозия). Първият мач между двата отбора завърши с победа с 3:0 в полза на „кралския клуб”.

Байерн (Мюнхен) 2:0 Олимпик (Марсилия)
13 1:0 Олич
372:0 Олич

Стадион: „Алианц Арена”

Главен съдия: Свен Одвар Моен

Жълти картони: Алаба (Байерн (Мюнхен)); Мбиа (Олимпик (Марсилия))