3. Сеск Фабрегас стана герой за Челси в битката с Куинс Парк Рейнджърс (ВИДЕО)

Сеск Фабрегас стана герой за Челси в битката с Куинс Парк Рейнджърс (ВИДЕО)

Лондонският сблъсък завърши при успех за „сините” с 1:0, К.П.Р. със сериозни пропуски

Челси постигна трудна, но сладка победа над Куинс Парк Рейнджърс в лондонския сблъсък от 32-ия кръг на Висшата лига. „Сините” победиха с 1:0, като герой за състава на мениджъра Жозе Моуриньо стана Сеск Фабрегас в 88-ата минута. Испанецът вкара с единственият точен удар към вратата на домакините от К.П.Р.

Така, Челси запази преднината си на върха в класирането на 7 точки от втория Арсенал и вече има 73. Куин Парк Рейнджърс е в зоната на изпадащите на 18-ото място с 26 точки.

Домакините определено могат да съжаляват, че останаха с празни ръце. Те бяха отправили общо 15 удара към вратата на Челси, като четири от тях бяха в нейните очертания, но стражът на гостите Тибо Куртоа показа високата си класа и успя да запази мрежата си „суха”.

Още в  8-ата минута Вилиан бе близо да изненада вратаря на домакините Грийн. Той центрира от пряк свободен удар, но топката се отби в гредата. Това бе и единственото по-опасно положение, която футболистите на Специалния създадоха за първата част. В 44-ата минута Чарли Остин отправи хубав удар, но Куртоа спаси.

През второто полувреме Мат Филипс отправи удар към далечната греда на Куртоа, но топката мина покрай десния стълб. В близост бе и Боби Замора, но той не успя да стигне до топката.

В 64-ата минута К.П.Р. пропусна златна възможност да открие резултата. Филипс получи топката в наказателното поле от Остин, преодоля Матич и от близко разстояние шутира, но Куртоа показа завиден рефлекс и изби в корнер.

В 82-ата минута Остин отново бе центъра на събитията. Той получи топката в наказателното поле, завъртя се и шутира. Топката се отби в тялото на Кейхил, след което последва нов удар, но право в ръцете на Куртоа.

В 88-ата минута Сеск Фабрегас даде повод на мрачно гледащия Моуриньо да избухне. Вратарят Грийн допусна сериозна грешка, когато се опита да прати топката в половината на Челси, но едва успя да е ритне до центъра, където Азар овладя, напредна по левия фланг и пусна в наказателното поле към Оскар. Брализецът върна към десетката, той видя веднага Фабрегас, който с удар от движение реализира. Така, „сините” направиха поредната си крачка към титлата във Висшата лига.

Турция обърна Исландия в голово шоу (ВИДЕО)

Турция победи Исландия с 4:2 като гост в мач от Лига В на Лига на нациите

OБЗОР: Италия отнесе Израел и продължи полета в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Ето как завършиха всички мачове от Лигата на нациите тази вечер

В Турция хвалят трансферите на Мъри Стоилов

Шестима от новите играчи на Гьозтепе вече имат отбелязан гол

Реал Мадрид атакува Фримпонг през следващото лято

Защитникът на Байер Леверкузен има освобождаваща клауза от 40 милиона евро

Зидан е готов да поеме Манчестър Юнайтед

Французинът е отворен към хипотезата да замени Ерик Тен Хаг на "Олд Трафорд"

Радост в Рома: Дибала вече е готов за игра

Аржентинецът ще е на линия за мача с Интер

Феновете на Франция не харесват Мбапе, разкри спонсор

Оказва се, че нападателят не е толкова популярен в родината си

Албания излъга Грузия в Тблиси и завърза групата (ВИДЕО)

"Орлите" победиха с минималното 1:0 и се изравниха с първите два отбора с по 6 точки

Новата Суперлига стартира през 2025 година?