3. ОБЗОР: Сити прегази Бърнли във ФА Къп (РЕПОРТАЖИ)

ОБЗОР: Сити прегази Бърнли във ФА Къп (РЕПОРТАЖИ)

Милуол изхвърли Евертън от турнира, Уест Хем също стана жертва на нискодивизионен отбор

Манчестър Сити победи с 5:0 Бърнли в мач от 4-ия кръг на ФА Къп.

Пеп Гуардиола реши да не залага на много резерви и пусна в игра комбиниран състав от титуляри и футболисти, които не взимат толкова участие през сезона.

Срещата на "Етихад" премина под пълния контрол на домакините, като до 20-та минута "гражданите" имаха поне три 100%-ви възможности за гол, но без успех. В 23-та обаче Габриел Жезуш откри резултата след асистенция на Данило.

Почивката дойде при един гол аванс за шампионите, а шест минути след началото на втората част Бернардо Силва удвои преднината на своя тим. Малко след час игра Кевин Де Бройне оформи класическата преднина на Сити, а в 73-та Кевин Лонг си отбеляза автогол за 4:0.

Крайния резултат оформи появилият се като резерва Серхио Агуеро пет минути преди края.

Елитният Уулвърхемтън не успя да се справи в един мач с Шрусбъри и ще се наложи да реши всичко в сблъсъка на своя "Молиню", a във втория двубой с марка "Висша лига" освен този между Манчестър Сити и Бърнли - този между Нюкасъл и Уотфорд жълто-черните надвиха "свраките" с 2:0 като гост на "Спортс Директ Арена".

В мача от 19:30ч. пък отборът от Чемпиъншип Милуол победи с 3:2 Евертън в изключително интересен мач с пълен обрат и победен гол в четвъртата минута на продължението.

Късната среща също донесе изненада, след като отборът от Лига 1 Уимбълдън победи с 4:2 елитния Уест Хем и изхвърли "чуковете" от ФА Къп.