ОБЗОР: Бенфика и Леверкузен с домакински успехи (ВИДЕО)

Резерви зарадваха "аспирините" - резултати от Лига Европа

Четвъртфиналите в тазгодишното издание на Лига Европа започнаха с 2 победи на домакините и също толкова на гостуващите отбори.

В Леверкузен устременият към историческа дебютна титла в Бундеслигата тим на Байер успя да победи с 2:0 гостуващия Уест Хем благодарение на футболисти, появили се от пейката.

В герой за "аспирините" се превърна Йонас Хофман, който влезе в 76-ата минута и в 83-ата откри резултата, а в 91-ата асистира на друга резерва - Виктор Бонифейс, който оформи крайното 2:0.

Реваншът е след седмица в Англия.

Междувременно успех вкъщи, но с 2:1, постигна и португалският Бенфика, който надви френския Олимпик Марсилия с попадения на звездите Рафа Силва (16) и Анхел ди Мария (52). Точен за гостите пък бе капитанът им Пиер-Емерик Обамеянг (67).

В другите 2 срещи победители бяха гостуващите отбори, след като Аталанта надви Ливърпул с 3:0, а Рома удари Милан с 1:0.