3. Нюкасъл и Юнайтед се оттеглиха на почивка при резултат 1:1

Нюкасъл и Юнайтед се оттеглиха на почивка при резултат 1:1

Отборите на Нюкасъл и Манчестър Юнайтед се оттеглиха на почивка при резултат 1:1 в срещата по между им от 28-ия кръг на английската Висша лига. Димитър Бербатов е титуляр за своя тим, но почти не се забеляза през първата част. За разлика от него Уейн Рууни и Кристиано Роналдо са изключително активни в редиците на "червените дяволи".

Срещата започна сравнително равностойно. В 7-та минута Кристиано Роналдо навлезе в наказателното поле, след което последваха няколко типични за португалеца финта, той стреля, но топката рикошира в крак на бранител и мина на сантиметри от левия страничен стълб. В ответната атака обаче Нюкасъл успя да поведе в резултата. Хонас Гутиерес стреля силно от границата на наказателното поле, Ван дер Сар спаси, но топката попадна в краката на Льовенкрандс, който я добави в мрежата на гостите за 1:0.  След това Юнайтед натисна своя съперник и започна да реди атака след атака. В 12-ата минута Рууни стреля от границата на наказателното поле, след като Бербатов му свали топката, но ударът на англичанина бе твърде слаб и попадна в ръцете на Харпър. В ответната атака голмайсторът до този момент Петер Льовенкрандс изведе своя колега в атаката на Нюкасъл Обафеми Мартинс, който стреля с опасно с неудобния си десен крак, но топката премина покрай левия страничен стълб.

В 19-ата минута Нюкасъл получи правото да изпълни пряк свободен удар. Зад топката застана Райън Тейлър, но ударът на бившия играч на Уигън премина над вратата. В ответната атака Юнайтед успя да изравни резултата. Включилият се в атаката Джон О’Шей подаде към Рууни, който се завъртя и с мощен удар с левия крак от границата на наказателното поле, топката рикошира в крак на бранител и влетя в мрежата на Харпър за 1:1. До края на полувремето двата отбора понамалиха темпото, като единствено Кристиано Роналдо бе много активен в редиците на Юнайтед, но португалецът не успя да създаде нещо по-интересно. Юнайтед атакуваше, но отбраната на Нюкасъл се справи с атаките на Роналдо, Рууни и компания. Димитър Бербатов пък остана напълно незабележим през първото полувреме.