3. Милан продължава да гази в Италия - 4:0 над Сиена у дома

Милан продължава да гази в Италия - 4:0 над Сиена у дома

Магически Роналдиньо с първи хеттрик за "росонерите"

Отборът на Милан записа четвърта поредна победа от началото на годината във всички турнири и съкрати разликата с лидера Интер до само шест точки, като „росонерите” са и с мач по-малко. Днес воденият от Леонардо тим разби Сиена с 4:0. В герой за Милан, както и преди седмица срещу Ювентус, отново се превърна бразилският магьосник Роналдиньо, който отбеляза първия си хеттрик с "червено-черната" фланелка и вече има 9 попадения от началото на сезона. Бориело пък отбеляза дежурния си гол в мача, като трябва да се отбележи, че от 11-ата минута на мача гостите от Сиена  играха с човек по-малко, след като Курчи получи директен червен картон.

„Росонерите” започнаха по-добре двубоя и още в 3-ата минута имаха отлична възможност да открият резултата. Неста центрира в полето към Ронадиньо, който стреля със странична ножица, но ударът му мина на сантиметри над напречната греда. Седем минути по-късно Пирло с далечен пас потърси Бориело в наказателното поле на Сиена.

Таранът на „червено-черните” се пребори с Брандао, овладя топката и се опита да излъже Курчи, но стражът на гостите го фаулира. Реферът Сакани не се поколеба и веднага посочи бялата точка и показа директен червен картон на стража на гостите. Зад топката застана Роналдиньо, който с безпощаден изстрел в левия ъгъл не остави никакви шансове на резервния вратар Пеголо – 1:0. Това бе седми гол от началото на сезона за бразилския магьосник в състава на 7-кратния европейски шампион.

В 18-ата минута Абате получи топката отдясно и веднага центрира в полето към Бориело, който стреля с глава, но ударът му мина на сантиметри над напречната греда. Осем минути по-късно гостите сътвориха първото си чисто голово положение до сега в мача. Масимо Мараконе успя да промуши топката през краката на Неста и Антонини и стреля от границата на полето, а топката профуча застрашително над вратата на Дида.

В 28-ата минута домакините нанесоха своя съкрушителен удар в мача. Пирло получи топката в ляво и с мек пас към близката греда потърси Бориело. Нападателят се извъртя и със страхотен изстрел с левия крак не остави никакви шансове на Пеголо. До края на полувремето воденият от Леонардо тим владееше инициативата, а с пропуски се отчетоха Роналдиньо и Абате. Така Милан се оттегли на почивката с аванс от два чисти гола.

В 48-ата минута Роналдиньо напредна мощно по лявото крило, навърза двама защитници и стреля от малък ъгъл, но топката мина над вратата на Пеголо. Три минути по-късно Диньо подаде на Бориело, който веднага стреля с левия крак от границата на полето, но коженото кълбо попадна право в ръцете на стража на гостите.

В 57-ата минута „росонерите” можеха да направят преднината си класическа. Роналдиньо проби през центъра на терена, влезе в полето и технично насочи кълбото в долния ляв ъгъл, но в последния момент Пеголо с върха на пръстите си успя да избие влизащата във вратата му топка. Постепенно темпото на игра спадна, а двата отбора започнаха да разиграват предимно в средата на терена.

В 72-ата минута Бекъм центрира от корнер към границата на малкия пеналт, където Роналдиньо бе оставен непокрит и бразилецът с глава не остави никакви шансове на Пеголо – 3:0. Две минути по-късно възроденият Диньо можеше да оформи своя хеттрик в мача, след като нахлу в наказателното поле на гостите и технично копна топката, но тя мина на сантиметри покрай левия страничен стълб на вратата на Сиена.

В 79-ата минута гостите пропуснаха отлична възможност да намалят резултата. Макароне проби по лявото крило и центрира в малкия пеналт към влезлия като резерва Калайо. Нападателят на Сиена стреля с глава, но Дида с уникална намеса успя да спаси сигурния гол.

В 89-ата минута отново настъпи часът на Роналдиньо, който оформи своя хеттрик в мача. Диньо получи топката пред наказателното поле и със страхотен изстрел в горния ляв ъгъл не остави никакви шансове на вратаря Пеголо. Минута по-късно реферът Сакани даде и последния съдийски сигнал на двубоя и узакони убедителната победа на Милан.

Така след 20-ия кръг в Серия "А" Милан заема второто място с 40 точки, шест по-малко от лидера Интер, но "росонерите" са и с мач по-малко. Сиена пък остана на последната 20-а позиция с 12 пункта.

В следващия кръг е и градското дерби между Интер и Милан, като изхода от мача може да се окаже решавщ в борбата за Скудетото.

Милан – Сиена 4:0
1:0 Роналдиньо - дузпа (12’)
2:0 Бориело (28’)
3:0 Роналдиньо (72’)
4:0 Роналдиньо (89’)

Милан: Дида, Абате, Неста (55’ Фавали), Силва, Антонини, Пирло, Гатузо, Фламини (46’ Янкуловски), Бекъм, Бориело (78’ Индзаги), Роналдиньо

Сиена: Курчи, Дел Гросо (65’ Гарофало), Терци, Брандао, Вергасола, Кодреа, Екдал, Макароне, Роси, Яяло (11’ Пеголо), Роси (72’ Калайо)

Жълти картони: Роси, Макароне (Сиена)