3. Милан отупа Дженоа в голово шоу на "Сан Сиро" - 5:2

Милан отупа Дженоа в голово шоу на "Сан Сиро" - 5:2

"Росонерите" получиха три дузпи в повторния дебют на Дейвид Бекъм с "червено-черната" фланелка.

Милан започна новата година с разгромна победа с 5:2 над Дженоа. Освен с убедителния успех на „росонерите”, срещата на стадион „Сан Сиро” ще се запомни и с повторния дебют на английската звезда Дейвид Бекъм с „червено-черната” фланелка, който остана на терена до 76-ата минута и се отчете с няколко добри отигравания.

Двубоят започна кошмарно за Милан, след като Роналдиньо изпусна дузпа, а малко по-късно Скули изведе Дженоа напред в резултата. Попадението обаче само раздразни водения от Леонардо тим, който вдигна оборотите и отбеляза пет гола. Главният рефер Орсато пък отсъди цели три дузпи в полза на Милан, две от които бяха превърнати в голове от Роналдиньо и Хунтелаар. Останалите попадения бяха дело на Тиаго Силва и Марко Бориело, който се разписа на два пъти. Преотстъпеният от Интер нападател Давид Суазо пък направи загубата на Дженоа по-почетна в последните минути на мача.

Срещата започна доста равностойно, като дори в първите минути гостите от Дженоа владееха инициативата. В 4-ата минута завърналият се в Милан Дейвид Бекъм се пребори за една топка по дясното крило и веднага центрира към границата на малкия пеналт, където бе Марко Бориело. Таранът чукна топката, но със страхотен рефлекс стражът на гостите успя да избие коженото кълбо. Три минути по-късно Модесто получи топката пред полето на „росонерите” и веднага стреля в долния ляв ъгъл, но Дида внимаваше и изби.

В 12-ата минута Антонини пусна топката към капитана на Милан Амброзини, който нахлу в полето на Дженоа, но бе повален от Биава. Реферът не се поколеба и веднага посочи бялата точка. Зад топката застана бразилският магьосник Роналдиньо, който обаче стреля слабо в долния ляв ъгъл и вратарят Амелия успя да улови топката. Въпреки, че играчите на „росонерите” продължиха да владеят инициативата, в 25-ата минута гостите от Дженоа откриха резултата. Паласио напредна по лявото крило и центрира към далечната греда, където непокрит бе оставен Скули, който с глава от един метър простреля Дида.

В 30-ата минута Бекъм с далечен пас намери Бориело, който с глава свали топката в краката на Амброзини. Капитанът на „росонерите” нахлу в наказателно очи, но останал очи в очи с Амелия, стражът на гостите го фаулира. Реферът Орсато за втори път в мача посочи бялата точка и показа жълт картон на италианския страж. Зад топката отново застана Роналдиньо, който този път с прецизен изстрел в долния десен ъгъл не остави никакви шансове на Амелия – 1:1. Само три минути по-късно Бекъм можеше да се разпише в повторния си дебют, но ударът му от границата на полето мина на сантиметри покрай десния страничен стълб на вратата.

В 38-ата минута Милан нанесе и своя втори удар в мача. Абате получи топката по дясното крило и центрира към далечната греда, където бе Бориело, който стреля с глава. Топката се озова в Амброзини, но ударът му бе блокиран от вратаря на Дженоа. Кълбото обаче попадна в краката на бразилския защитник Тиаго Силва, който с левия крак не остави никакви шансове на Амелия - 2:1.

Второто полувреме започна вихрено за отбора на Милан, който успя да отбележи трети гол в 48-ата минута на мача. Роналдиньо с уникален пас в коридор изведе Антонини в наказателното поле на Дженоа. Левият бек овладя топката до аутлинията и подаде на непокрития Бориело, който от 2-3 метра не остави никакви шансове на Амелия. Воденият от Леонардо тим продължи да диктува темпото на игра, а бразилският магьосник Роналдиньо правеше каквото си пожелае за радост на тифозите на „Сан Сиро”.

В 60-ата минута интригата в мача окончателно бе убита, след като Бориело вкара втория си гол в мача. Антонини овладя топката пред границата на полето и с техничен прехвърлящ пас намери италианския нападател в наказателното поле. Бориело стреля акробатично със странична ножица, като не остави никакви шансове на Амелия – 4:1. Пет минути по-късно влезлият като резерва Запатер стреля от пряк свободен удар от 25 метра, но Дида внимаваше и улови топката.

В 71-ата минута Гатузо открадна една топка пред наказателното поле на Дженоа и се озова очи в очи с Амелия, но ударът на опорния халф срещна тялото на вратарят на гостите. Две минути по-късно Роналдиньо си пое топката с пета и нахлу в полето на Дженоа, но бе повален от Роси. Реферът Орсато отново посочи бялата точка. Бразилецът предостави изпълнението на 11-метровия наказателен удар на влезлия като резерва Клаас-Ян Хунтелаар. Холандецът бе безпощаден от бялата точка и вкара първия си гол на „Сан Сиро”.

В 79-ата минута Неста действа неконцентрирано и подари топката на Давид Суазо. Преотстъпеният от Интер нападател се озова очи в очи с Дида и с хладнокръвен изстрел под гредата не остави шансове на бразилския вратар. До края на мача и двата отбора не сътвориха нищо интересно и в крайна сметка Милан записа убедителна победа в началото на 2010-а година.

След този успех "росонерите" остават на 2-ото място в класирането на Серия "А" с актив от 34 точки и мач по-малко. Тимът на Дженоа пък заема 13-ата позиция с 24 пункта.

Милан – Дженоа 5:2
0:1 Скули (25’)
1:1 Роналдиньо (32’)
2:1 Силва (38’)
3:1 Бориело (48’)
4:1 Бориело (60’)
5:1 Хунтелаар – дузпа (74’)
5:2 Суазо (79’)

Милан: Дида, Абате, Неста, Силва, Антонини, Пирло (65’ Фламини), Гатузо, Пирло, Амброзини, Бекъм (76’ Янкуловски), Роналдиньо, Бориело (66’ Хунтелаар)

Дженоа: Амелия, Морети (37’ Модесто), Биава, Крисито, Роси, Милането, Джурич, Место (62’ Запатер), Скули, Суазо (81’ Креспо), Паласио

Жълти картони: Амброзини, Бориело (Милан); Амелия, Роси, Джурич (Дженоа)