3. Манчестър Сити разнищи Съндърланд и се изкачи на третото място в Премиършип (видео)

"Гражданите" напълно надиграха "черните котки" на "Ийстландс"

Отборът на Манчестър Сити разгроми гостуващия на „Ийстландс” тим на Съндърланд. Срещата завърши с убедителна победа с 5:0 в полза на „гражданите”, а по този начин те се изкачиха на 3-ата позиция в класирането на Премиършип. Играчите на Роберто Манчини бяха пълни господари в днешната среща и заслужено си тръгнаха с високо вдигнати глави след последния съдийски сигнал.

Двубоят започна по възможно най-добрия начин за домакините от Сити. В 9-ата минута Адам Джонсън откри резултата след асистенция на Яя Туре. Момчетата на Роберто Манчини продължиха да играят стабилно и да притесняват отбраната на Съндърланд.

„Черните котки” не бяха побеждавали небесносините като гост от 1998-ма година насам и задачата им стана още по-трудна в 14-ата минута. Тогава аржентинският нападател на „гражданите” Тевес бе съборен в наказателното поле и главният съдия моментално посочи точката за изпълнение на дузпа. Потърпевшият застана зад топката и реализира положението, въпреки че Симон Миноле улови ъгъла на удара.

В 23-ата минута Александър Коларов изпробва късмета си с удар от дистанция, но стражът на гостите следеше ситуацията и успя да избие. Малко по-късно Марио Балотели също отправи мощен шут, който не намери верния път към вратата на гостите.

Футболистите на Манчестър сити не изпуснаха инициативата до края на първата част и запасиха комфортната си разлика. Те бяха отправили общо 8 удара към вратата, като 6 от тях бяха в нейните очертания.

През втората  „гражданите” успяха да направят още по-солидна преднината си. Класическият резултат бе факт в 63-ата минута, когато Давид Силва с хубав удар преодоля за трети път Миноле, пращайки топката в десния му ъгъл.

Разгромът на Съндърланд бе пълен в 67-ата минута, когато секунди след като се появи в игра, французинът Патрик Вийера засече центриране от корнер и забоде за четвърти път кълбото в мрежата на гостите.

Въпреки че водеше в резултата с четири попадения, отборът на домакините продължи да натиска съперника си и в 70-ата минута Марио Балотели пропусна отлична възможност за реализиране. Нападателят стреля силно към Миноле, но ударът му бе право в стража на „черните котки” и той успя да избие.

Крайното 5:0 бе оформено от Яя Туре в 73-ата минута. Полузащитникът стреля хубаво и вкара пето попадение в мрежата на гостите.

Успехът осигурява на „гражданите” актив от 56 точки и те вече са на третата позиция, след като днешният успех ги изкачи над шампиона Челси. Съндърланд се свлече до 12-ото място и е с 38 точки.