3. Манчестър Сити и Байерн са 1/8-финалисти в ШЛ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Сити и Байерн са 1/8-финалисти в ШЛ (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Гражданите” разпиляха ЦСКА (Москва) с 5:2, а баварците стигнаха до минимален успех в Чехия

Манчестър Сити разби с 5:2 гостуващия ЦСКА (Москва) в мач от Група „D” на Шампионската лига и така си осигури първо участие във фазата на директните елиминации.

„Гражданите” изиграха впечатляващ двубой и не дадоха никакви шансове на руския тим, в чийто титулярен състав бе включен българският национал Георги Миланов.

Бившият играч на Литекс обаче не се представи на очакваното ниво през първото полувреме и бе заменен на почивката. Срещата на „Етихад” започна със заря в небето над Манчестър, а веднага след първия съдийски сигнал на Карлос Веласко домакините се впуснаха в атака.

Това даде резултат още във втората минута, когато Давид Силва бе фаулиран напълно ненужно от игралия в Манчестър Юнайтед сърбин Зоран Тошич и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Серхио Агуеро и с безпощаден удар в горния ъгъл откри резултата още в третата минута – 1:0.

Малко по-късно ЦСКА можеше да отвърне, но Сейду Думбия пропусна да се разпише от удобна позиция, а после и Кейсуке Хонда пропиля един шанс. Впоследствие същото стори и Самир Насри, но в 21-ата минута именно той подаде към Агуеро, а аржентинецът се обърна в наказателното поле и веднага прати топката в мрежата – 2:0.

Този резултат се запази по-малко от десет минути, тъй като в 31-ата Алваро Негредо комбинира със Серхио Агуеро и после бе изведен на далечната греда, откъдето лесно се разписа за 3:0.

След това попадение феновете на „гражданите” запитаха с песен гостите „да не би вие да сте дегизирани канарчета”, визирайки успеха със 7:0 над Норич през уикенда.

Въпреки това обаче в последната минута на първата част ЦСКА върна едно попадение, след като Сейду Думбия бе изведен между централните бранители на домакините и преодоля Панталимон – 3:1.

Така първата част приключи, а почти веднага след подновяването на играта „гражданите” вкараха за четвърти път. В 51-ата минута Яя Туре подаде към Самир Насри, а той се измъкна от засадата и пусна към Негредо, за да вкара испанският нападател втория си гол в срещата.

ЦСКА все пак успя да върне още едно попадение, след като същото стори и Сейду Думбия. Той бе фаулиран от Клиши в пеналта и вкара от дузпа в 71-ата минута – 4:2.

Крайният резултат пък бе оформен от Алваро Негредо, който реализира третия си гол в мача в последната минута на редовното му време.

Така Манчестър Сити се класира за първи път в своята история за 1/8-финалната фаза на Шампионската лига.

Там вече са и носителите на трофея от Байерн (Мюнхен), надиграли с минималното 1:0 Виктория (Пилзен). Баварците бяха пълни господари на терена в Чехия и имаха над 70 процента владение на топката, като отправиха 22 удара, от които 9 точни, но единственото попадение реализира Марио Манджукич в 65-ата минута.

Така Байерн остави без точков актив своя съперник и събра 12 точки, с 3 повече от Манчестър Сити, а на трето място в групата остана ЦСКА (Москва).