3. Челси и Ман Сити напред за Купата на Лигата след лесни победи (ВИДЕО)

Челси и Ман Сити напред за Купата на Лигата след лесни победи (ВИДЕО)

Лондончани разбиха Бароу с 5:0, "гражданите" с 2:1 над Уотфорд

Финалистът от последното издание на турнира за Купата на Лигата на Англия – Челси, се класира безпроблемно за 1/8-финалите в надпреварата, след като победи четвъртодивизионния Бароу у дома на „Стамфорд Бридж“ с 5:0.

Успехът за „сините“ бе гарантиран още през първото полувреме, като в 8-ата минута Жоао Феликс комбинира с Кристофър Нкунку и той вкара за 1:0.

Бившият футболист на РБ Лайпциг се разписа отново в 15-ата минута, когато завършващото подаване дойде от Мало Густо.

В 28-ата минута Пол Фарман си вкара автогол и върху Бароу надвисна опасността от разгром.

Тези опасения се потвърдиха през втората част, когато Челси продължи да атакува, а в 48-ата минута Михайло Мудрик асистира за Педро Нето и той вкара за 4:0.

Четвърт час преди края на редовното време Кристофър Нкунку оформи свой хеттрик, вдигайки феновете на „Стамфорд Бридж“ за пети път на крака.

В същото време Манчестър Сити бе далеч по-пестелив, побеждавайки Уотфорд у дома с 2:1. Пеп Гуардиола заложи на много младоци както в титулярния състав, така и сред резервите.

Това не попречи на „гражданите“ да стигнат до два гола аванс още през първата част. В 5-ата минута Джак Грийлиш насочи топката към Жереми Доку и той я прати в мрежата на Джонатан Бонд.

В 38-ата минута се разписа и Матеуш Нунеш, този път след пас на Рико Люис.

„Стършелите“ върнаха един гол чрез Том Инс, който вкара в 86-ата минута, но така само направи загубата на Уотфорд по-почетна.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)