3. „Лалетата” загряха за „лъвовете” със загуба от Байерн в Мюнхен (снимки и видео)

„Лалетата” загряха за „лъвовете” със загуба от Байерн в Мюнхен (снимки и видео)

Холандия отстъпи с 2:3, Робен влезе като резерва за световните вицешампиони

Представителният тим на Холандия, който в събота ще се изправи срещу България в приятелска среща, отстъпи в контрола пред германския гранд Байерн /Мюнхен/ с 2:3.

Спарингът се състоя на стадион "Алианц Арена", където само преди седмица баварците отстъпиха пред английския Челси във финала на Шампионската лига, като се превърна в истинско шоу за зрителите.

Четири от общо петте попадения в срещата паднаха за по-малко от четвърт час в средата на първото полувреме. Резултатът в двубоя откри Тони Кроос със страховит шут от 30-ина метра в 17-ата минута, а буквално с ответната си атака „лалетата” изравниха.

Това стори играещият в германския Шалке 04 стрелец Клаас Ян Хунтелаар, разписал се в 18-ата минута, а в 21-ата гостите осъществиха пълен обрат, тъй като Лусиано Нарсин с прехвърлящ удар вкара за 2:1.

В 29-ата минута Петерсен възстанови за втори път статуквото в двубоя, засичайки с глава центриране на отиващия си през лятото Ивица Олич. Така почивката дойде при реми – 2:2, а след паузата падна само още едно попадение.

То бе дело на Марио Гомес и дойде в 87-ата минута, когато германецът на празна врата оформи крайното 3:2. Звездата на Байерн /Мюнхен/ Ариен Робен влезе в игра след почивката за Холандия и бе освиркван от част от запалянковците на „Алианц Арена”.