3. Класика за Севиля и нова крачка към трета поредна титла в Лига Европа (ВИДЕО)

Класика за Севиля и нова крачка към трета поредна титла в Лига Европа (ВИДЕО)

Испанците отказаха Базел в реванша за едно полувреме

Севиля продължава похода си към трета поредна титла в Лига Европа след победа с 3:0 в реванша срещу Базел. Първият мач между двата тима, който се игра в Швейцария, завърши при резултат 0:0 и така испанците продължават  в следващата фаза на турнира. Това е и 11-ата поредна победа на Севиля пред родна публика в турнира.

Севиля реши всичко в двубоя в рамките на едно полувреме, като още преди почивката испанците поведоха с класическото 3:0. Резултатът на „Рамон Санчес Пискуан” откри Адил Рами в 35-ата, а два светкавични гола в рамките на 1 минута (44`; 45`) на Гамейро оформиха крайния резултат.

Севиля стартира силно 150-ия си мач в европейските клубни турнири и взе инициативата още в първите минути. В 10-ата ключова намеса на Даниел Хьог попречи на Ибора да открие резултата, а Елдер Банега опита да изненада вратаря на гостите с далечен удар в 32-ата, но Вацлик се намеси навреме и изби в корнер.

В 35-ата логичното се случи и домакините откриха резултата. При центриране на Рейес от корнер Адил Рами от неудобна позиция успя да насочи топката в далечния ъгъл, кълбото срещна гредата и се оплете в мрежата за 1:0.

Късметът покри испанците в 38-ата, когато след изпълнение на корнер топката е отби в Ибора и затрудни максимално стража на Севиля, който обаче показа невероятен рефлекс и изби в корнер.

Заключителните минути на първата част се оказаха ключови за целия двубой. В 44-ата Хосе Антонио Рейес проби отдясно и промуши топката между няколко футболисти, за да може Гамейро да завърши атаката на празна врата за 2:0.

Още неотърсили се от шока от втория гол гостите получиха нов звучен шамар за по-малко от минута, като голмайсторът отново беше Кевин Гамейро. Крон-Дели центрира, Гамейро засече с глава, но топката срещна напречната греда. След рикошета Гамейро успя да нанесе нов удар, вече паднал на тревата, като този път кълбото влезе в мрежата за 3:0. Вторият гол на Гамейро е и негов 22-и във всички турнири, оформяйки най-резултатното му представяне в кариерата до момента.

След почивката стабилният аванс на испанците им даде възможност да намалят темпото, а Базел сякаш не можеше да намери своя ритъм, което допълнително помагаше на домакините.

Отбраната на домакините се справи без проблем с епизодичните атаки на Базел, които нямаха нужната острота предвид изоставането в резултата на футболистите на Урс Фишер.

Най-чистото положение за швейцарците за целия мач дойде в добавеното време на втората част. Емболо остана сам срещу Давид Сория, но стражът на испанците отби удара. При добавката Ескудеро изпревари Емболо и изчисти от голлинията. Секунди по-късно самият Ескудеро остана на чиста позиция, но не затрудни особено Вацлик.

Така без особени усилия Севиля затвори мача при резултат 3:0 в своя полза и се класира за четвъртфиналите в Лига Европа.

В Никозия: АПОЕЛ смени 4 треньорa за 6 месеца