3. Изпадането е въпрос на време: Астън Вила с осма поредна загуба (ВИДЕО)

Изпадането е въпрос на време: Астън Вила с осма поредна загуба (ВИДЕО)

Суонзи шокира шампиона Челси

Седемкратният английски шампион Астън Вила допусна осмата си последователна загуба, след като отстъпи с 1:2 у дома от новака Борнемут и така вече има само математически шансове да остане в елита догодина.

Бирмингамци гостуват на Манчестър Юнайтед в следващия кръг, но имат едва 16 т. в актива си и изостава с 15, а и по голова разлика от първия спасяващ се тим на Норич.

Всъщност, единствено загубата на „канарчетата” с 0:1 от Кристъл Палас запази Вила във Висшата лига за поне още един мач.

Междувременно Суонзи поднесе изненадата, като надви у дома шампиона Челси с 1:0.

Единственото попадение в срещата бе изключително красиво и реализирано от Гилфи Сигурдсон в 25-ата минута. Тогава исландецът засече от воле една избита от защитата в синьо топка и я прати в мрежата на Асмир Бегович.

В последната секунда на първото полувреме Алешандре Пато имаше шанс да стреля от близка дистанция след рикошет в пеналта, но не улучи вратата, а в 52-ата минута отново той реализира, но голът му бе отменен, защото реферът видя игра с ръка при поемането на топката, макар бразилецът да игра с рамо в ситуацията.

Почти веднага след това отново той стреля с пета, след прострелен пас на Педро, ала топката премина на сантиметри от страничната греда. Така в крайна сметка Челси остана с 44 точки от 32 мача.

Всички резултати и класирането във Висшата лига след играните до момента срещи вижте тук.

Официално: Манчестър Сити с нов директор