3. Хофенхайм нанесе първа загуба на Байерн от 15 мача (СНИМКИ+РЕПОРТАЖИ)

Хофенхайм нанесе първа загуба на Байерн от 15 мача (СНИМКИ+РЕПОРТАЖИ)

Баварците не взеха точка за първи път от ноември миналата година

Хофенхайм успя да поднесе сензацията на 27-ия кръг в Бундеслигата, след като победи на собствения си стадион устремилия се към поредна титла тим на Байерн (Мюнхен).

Хофенхаймци надделяха с 1:0 и успяха да запазят третото си място в класирането. Това е първата загуба на Байерн от 15 мача в първенството, като последно те не спечелиха нищо при поражението от Борусия Дортмунд на 19-ти ноември миналата година.

Още от първите минути Хофенхайм показаха по-добра игра и Андрей Крамарич и Надием Амири можеха да открият още преди да са изминали и 10 минути. В 16-та Артуро Видал се опита да отвърне на удара, но безуспешно.

Така в 21-та Крамарич успя да изведе домакините напред, след като с шут от около 17 метра матира Свен Улрих.

Малко след началото на второто полувреме футболистите на Байерн изредиха няколко центрирания, но нито едно от тях не намериха човек в наказателното поле. В 55-та минута Левандовски стреля опасно в наказателното поле, но Бауман успя да избие.

До края вратата на домакините бе обсадена от Байерн, но удари на Коман, Хюмелс, Шаби Алонсо и Левандовски не успяха да минат покрай Бауман.

Борусия (Дортмунд) стигна до ценен успех с 3:0 срещу Хамбургер.

С по един гол в двете полувремена жълто-черните успяха да надделеят. Още в 13-та минута Гонзало Кастро откри резултата и донесе спокойствие отрано. Гостите от Хамбургер имаха много добри шансове в 28-та и 74-та минута след удари на Филип Костич, но Бюрки успя да се намеси сигурну. В 81-та пък Шинджи Кагава удвои с втори гол за домакините.  Третият гол падна в самия край, когато Пиер-Емерик Обамеянг успя да материализира постоянните си удари към вратата на съперника.

Кьолн остана в битката за Лига Европа след минимална победа срещу Айнтрахт. След много равностойно първо полувреме, домакините от Кьолн отбелязаха в 53-та минута чрез Милош Жожич, а след това приеха играта в собствената си половина, с което ограничиха постъпите към вратата им. В 68-та минута Анте Ребич беше най-близо до изравняването, но ударът му в очертанията на врата беше спасен.

Вердер Бремен разби Шалке 04 с 3:0 и успя да ги изпревари в класирането, с което се доближи до топ 6.

След равностойни първи минути, в 24-та Гебре Селасие откри. След почивката Шалке на няколко пъти бяха близо до изравняването, но добри намеси на Вайдвалд запазиха мрежата на Вердер суха. Постепенно домакините си върнаха инициативата и в рамките на четири минути между 76-та и 80-та минута оформиха класическата победа с голове на Макс Крузе и Максимилиан Егещайн.