3. "Гражданите" размазаха Стоук Сити на "Уембли" и най-сетне спечелиха трофей (видео)

Тимът на Роберто Манчини се добра само до минимален успех, но можеше да отбележи много повече попадения

"Гражданите" размазаха Стоук Сити на "Уембли" и най-сетне спечелиха трофей  (видео)

Отборът на Манчестър Сити спечели първия си трофей от 35 години насам, след като се наложи с минималното 1:0 във финалния мач от ФА Къп срещу Стоук Сити. Двубоят, игран на „Уембли”, предложи на зрителите изключително вълнуващи моменти, но едно единствено попадение. „Гражданите” имаха по-чисти положения за отбелязване на гол от „грънчарите” и заслужено отборът на Роберто Манчини триумфира в надпреварата.

Манчестър Сити бе по-активен още от самото начало на мача и преди да са изтекли първите 10 минути на двубоя Карлос Тевес и Марио Балотели бяха пропиляли добри възможности за реализиране на попадение. Активните действия на „гражданите” продължиха и след първия четвърт час и отборът на Роберто Манчини пропусна нови възможности, като главен виновник за това тимът от Манчестър да не води в резултата бе вратарят на „грънчарите” Томас Сьоренсен.

Стоук Сити също имаше своите възможности, въпреки че те бяха значително по-малко. На два пъти гол можеше да отбележи Кенуейн Джоунс, а една ситуация бе пропиляна от Марк Уилсън.

Може би най-чистата възможност за първото полувреме се откри в 35-ата минута на срещата, когато Давид Силва получи възможност да стреля от около 10 метра, но отправи лош изстрел към Сьоренсен и топката прехвърли вратата на Стоук.

През втората част добрите изяви на „гражданите” продължиха и отново по-добрите възможности се откриха пред тима на Роберто Манчини. Той обаче така и не намираше правилния път, по който да преодолее блестящия в мача Томас Сьоренсен.

Точно когато „гражданите” бяха осъществили сериозен натиск пред противниковата врата, дойде най-добрата възможност за Стоук Сити в срещата. Кенуейн Джоунс бе изведен сам срещу Джо Харт, но вратарят се намеси блестящо и отрази, след което улови кълбото, запазвайки мрежата си суха.

По-добрата игра на Манчестър Сити бе възнаградена в 74-ата минута, когато „гражданите” най-сетне достигнаха до гол. Точен бе Яя Туре, който намери великолепно топката и с невероятен снаряд разстреля Томас Сьоренсен, давайки преднина на тима от Манчестър.

До края на двубоя Стоук Сити усилено търсеше изравняването, а в последните минути напрегнатите моменти пред Джо Харт не липсваха, но все пак гол за „грънчарите” не падна и по този начин играчите на Роберто Манчини триумфираха в надпреварата.

Така Манчестър Сити спечели първи трофей от 35 години и след като по-рано през седмицата си гарантира участието в Шампионската лига през следващия сезон с успех срещу Тотнъм, днес триумфира на „Уембли”. Стоук завършва сезона без трофей, а през следващия сезон ще продължи да играе в Премиършип, след като си осигури оставането в елита на Англия още преди няколко седмици.