3. Гигс с контузия в рамото, аут за месец

Гигс с контузия в рамото, аут за месец

Ветеранът пропуска гостуването на Милан от Шампионската лига и финала за Карлинг Къп на "Уембли" в края на месеца

Ветеранът в редиците на Манчестър Юнайтед Райън Гигс ще бъде извън игра в следващия един месец, заради контузията, която получи в дясното си рамо по време на вчерашното равенство с Астън Вила 1:1, съобщава "Скай Спортс". Бившият национал на Уелс се сблъска със Стив Сидуел през второто полувреме на мача на "Вила Парк" и бе заменен от Димитър Бербатов в 74-ата минута.

След мача мениджърът на "червените дяволи" Сър Алекс Фъргюсън заяви, че се надява контузията на Гигс да не е сериозна, но след днешните прегледи се е оказало, че тя е точно такава и той има фрактура в горната част на дясната си ръка.

Това е голям удар по плановете на Сър Алекс, който няма да може да разчита на един от най-опитните си футболисти в осминафиналния сблъсък за Шампионската лига с Милан идния вторник. Също така Гигс няма да може да играе в мачовете с Евертън, Уест Хем и Уулвърхемптън във Висшата лига, както и на финала за Карлинг Къп срещу Астън Вила на 28 февруари.