3. Челси срещу Тотнъм в най-важния финал за Моуриньо

Челси срещу Тотнъм в най-важния финал за Моуриньо

Специалния иска да вдигне първи трофей след завръщането си на „Стамфорд Бридж”

Днес Челси излиза Тотнъм във финала за Купата на Лигата в Англия.

Лондонското дерби ще се играе на стадион "Уембли" и започва в 18:00 часа, а преди срещата наставникът на „сините” Жозе Моуриньо го окачестви като „най-важния мач” в своята кариера.

Ако успее да го спечели, то Специалния ще вдигне първи трофей след завръщането си на „Стамфорд Бридж”.

Мачът се очаква с голям интерес и защото в първия ден на новата година Тотнъм би Челси с 5:3, като постигна дебютен триумф над съперника от 2010 година насам.

Нещо повече, през 2008-ма „шпорите” надвиха Челси след продължения във финала на същия този турнир, като тогава Димитър Бербатов изравни от дузпа в средата на второто полувреме, а Джонатан Уутгейт вкара за крайното 2:1 в 99-ата минута.

Сега момчетата на Моуриньо ще са решени да вземат реванш. Те са в серия от шест срещи без поражение във всички турнири, докато Тотнъм не познава вкуса на успеха от четири опита.

Двубоят Челси – Тотнъм ще бъде излъчван пряко по Диема Спорт HD.

Турция обърна Исландия в голово шоу (ВИДЕО)

Турция победи Исландия с 4:2 като гост в мач от Лига В на Лига на нациите

OБЗОР: Италия отнесе Израел и продължи полета в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Ето как завършиха всички мачове от Лигата на нациите тази вечер

В Турция хвалят трансферите на Мъри Стоилов

Шестима от новите играчи на Гьозтепе вече имат отбелязан гол

Реал Мадрид атакува Фримпонг през следващото лято

Защитникът на Байер Леверкузен има освобождаваща клауза от 40 милиона евро

Зидан е готов да поеме Манчестър Юнайтед

Французинът е отворен към хипотезата да замени Ерик Тен Хаг на "Олд Трафорд"

Радост в Рома: Дибала вече е готов за игра

Аржентинецът ще е на линия за мача с Интер

Феновете на Франция не харесват Мбапе, разкри спонсор

Оказва се, че нападателят не е толкова популярен в родината си

Албания излъга Грузия в Тблиси и завърза групата (ВИДЕО)

"Орлите" победиха с минималното 1:0 и се изравниха с първите два отбора с по 6 точки

Новата Суперлига стартира през 2025 година?