3. Байерн срази Вердер на "Везерщадион" след късен гол на Франк Рибери (видео)

Байерн срази Вердер на "Везерщадион" след късен гол на Франк Рибери (видео)

Байер Леверкузен измъкна победата срещу Хофенхайм

Отборът на Байерн (Мюнхен) постигна драматичен успех с 2:1 при гостуването си на Вердер (Бремен) от 32-ия кръг на Първа Бундеслига. Двубоят се проведе на „Везерщадион”, а домакините първи успяха да открият резултата след попадение на Налдо в началото на второто полувреме. След автогол на същия футболист и гол на Рибери в заключителната част от мача Байерн осъществи пълен обрат и грабна трите точки.

Нилс Петерсен можеше да открие резултата в 19-ата минута, но Тим Вийзе се справи с изстрела на нападателя, а почти веднага след тази ситуация Златко Юнузович получи възможност да отбележи за домакините, но стреля над вратата. В следващите минути се откриха добри голови положения и пред Ивица Олич от Байерн и Маркус Розенберг от Вердер, но и тези ситуации не доведоха до гол.

В 35-ата минута се откри нов шанс пред Розенберг, но нападателят не успя да прати кълбото в мрежата на гостите. Минута по-късно Диего Контенто стреля към вратата на Вердер, но след удара му топката излезе в аут. В заключителните минути на първото полувреме баварците имаха две отлични възможности за отбелязване на гол – в 44-ата минута Нилс Петерсен стреля по отличен начин, след като бе намерен в наказателното поле на домакините, но топката се отби в напречната греда. Малко след това Томас Мюлер отправи силен изстрел към Тим Вийзе, но вратарят на Вердер изби кълбото.

Началото на втората част бе доста динамично. В 49-ата минута Ивица Олич бе изведен на чиста позиция и стреля, но топката премина покрай вратата на Вердер. Минута по-късно Писаро засече много хубаво кълбото с глава, но вратарят на гостите – Мануел Нойер, реагира отлично и изби в ъглов удар. След изпълнението на този корнер домакините успяха да излязат с гол напред. Топката бе центрирана в наказателното поле на Байерн, където след като първо Писаро игра с нея, тя попадна в Налдо, който от няколко метра успя да я прати в мрежата на Нойер.

В 55-ата минута Нилс Петерсен пропусна да изравни, след като ударът му с глава бе спасен от Тим Вийзе. Марио Гомес и Такаши Усами също се отчетоха с пропуски за Байерн, а в 75-ата минута гостите изравниха резултата, след като топката бе центрирана в наказателното поле на Вердер, а авторът на гола за домакините – Налдо, в опита си да изчисти, я забоде във вратата на своя отбор.

В последния четвърт час от мача Байерн бе по-активният тим и търсеше усилено победата, като баварците създадоха няколко отлични възможности пред Тим Вийзе. В 80-ата минута Томас Мюлер от много чиста позиция засече с глава, но кълбото премина над вратата, а до изтичането на редовното време Тони Кроос на два пъти стреля към вратата на домакините, като при едната ситуация Тим Вийзе отрази, а при другата – кълбото прелетя покрай лявата греда.

Така се стигна до 90-ата минута, когато Франк Рибери успя да прати кълбото в мрежата на Вердер и по този начин да донесе победата на своя тим. Така баварците отложиха празненствата на Борусия (Дортмунд) с поне няколко часа. Тимът на Юп Хайнкес продължава да е на 2-ото място, като има актив от 67 точки. Вердер е 8-ми с 42 пункта.

В друг мач от 32-ия кръг на шампионата Байер Леверкузен измъкна победата в гостуването си на Хофенхайм. „Аспирините” успяха да спечелят мача с 1:0, а единствения гол в днешния мач отбеляза Андре Шурле в 79-ата минута. Домакините от Хофенхайм получиха отличен шанс да изравнят в 85-ата, но Салихович не успя да реализира отсъдената в полза на отбора му дузпа.

По този начин Байер Леверкузен добави нови три точки към актива си и вече има 48, като заема 6-ата позиция. Хофенхайм остава с 41 пункта и се намира на 9-ото място.