3. Байерн продължи добрата традиция и излъга Реал у дома с късен гол за 2:1 (видео)

Двата тима изиграха оспорван и много нервен полуфинал, но финалистът в Шампионската лига ще бъде излъчен в Мадрид

Байерн (Мюнхен) спечели с 2:1 първия полуфинален сблъсък с Реал (Мадрид) от тазгодишното издание на турнира Шампионска лига, след като надви „Кралския клуб” с късен гол пред 66 000 зрители на своя „Алианц Арена” и така спази традицията да не губи у дома от испанския колос.

Баварците започнаха нервно срещата и в първите й минути рядко успяваха да осъществят повече от 2-3 точно подавания. Това даде възможност на Реал да овладее инициативата, като първата добра възможност се откри пред Карим Бензема в деветата минута, когато той бе изведен сам срещу стража на домакините, но ъгълът не бе добър за удар и шутът на французина мина на метри над пазената от Мануел Нойер врата.

След първите десетина минути обаче баварците се окопитиха и в 15-ата минута звездата на тима Франк Рибери имаше претенции за извършено срещу него нарушение в наказателното поле от Серхио Рамос. На повторенията обаче се видя, че главният рефер Хаърд Уеб справедливо подмина ситуацията, тъй като контакт почти нямаше.

Броени секунди по-късно именно Рибери ликуваше, тъй като откри резултата. В 17-ата минута той се възползва от засуетяване отстрана на Рамос след изпълнение на корнер и без да се замисля простреля отблизо Икер Касияс, който нямаше шанс да реагира, тъй като ударът на французина бе много силен, а освен това се получи рикошет.

При попадението останаха съмнения, че бразилецът Луис Густаво пречи на стража да види топката, а се намира в положение на засада, но така или иначе голът бе отчетен и Байерн поведе в резултата.

След това баварците заиграха по-спокойно и до края на полувремето контролираха развоя на събитията, макар в 39-ата минута Бензема отново да получи удобна възможност да стреля, след грешка на Алаба.

Ману Нойер обаче спаси лесно лекия удар и даде началото на контраатака, която бе завършена с далеч по-опасен изстрел на Марио Гомес, отразен с вещина от Икер Касияс.

Така почивката дойде при резултат 1:0 в полза на Байерн (Мюнхен). Реал (Мадрид) започна второто полувреме така, както и първото – с натиск, а малко след това успя да възстанови статуквото.

Това се случи в 53-ата минута, когато „Белия балет” осъществи една отлична контраатака. Тя мина през Карим Бензема, който изведе Роналдо сам срещу вратаря, но ударът на португалеца бе отразен от Нойер. После обаче топката отново се върна у Роналдо, а той успя да подаде към Йозил, който от непосредствена близост я прати в мрежата за 1:1.

След попадението срещата се изнерви допълнително и футболистите на двата тима често имаха претенции към съдийската бригада, макар тя да се справи на ниво.

В 70-ата минута, след изпълнение на пряк-свободен удар Серхио Рамос за втори път не се намеси добре в наказателното си поле и на практика спря топката за Марио Гомес, който отблизо я прати над вратата на Касияс. Последваха силни минути на Байерн, в който германците всячески се опитваха да стигнат до втори гол.

Те сториха това в 89-ата минута, когато прострелно центриране отдясно на капитана им Филип Лам стигна до Марио Гомес, а той отблизо вкара с коляно 10-ия си гол в 12 мача от Шампионската лига и така донесе победата на своите.

В самия край на двубоя Марсело влезе грубо в краката на Томас Мюлер и на терена се стигна до сблъсъци между футболисти на двата тима, но те приключиха само с жълт картон за бразилеца, който явно бе изнервен от първата загуба на своя тим след 20 мача без такава.