3. Байерн победи Сао Пауло с 2:0 и ще играе финал на "Ауди Къп" +ВИДЕО

Байерн победи Сао Пауло с 2:0 и ще играе финал на "Ауди Къп" +ВИДЕО

Манджукич и Вайзер вкараха попаденията, а Нойер спаси дузпа на колегата си Сени в края

Байерн Мюнхен записа нова победа в контролите и започна с успех турнира „Ауди Къп”, макар че този път не направи разгром и вкара само два пъти за 2:0 над бразилския Сао Пауло.

Във финала на турнира баварците ще срещнат Манчестър Сити, който по-рано в сряда победи Милан с атрактивното 5:3.

Пеп Гуардиола направи 8 промени от състава, който загуби с 2:4 от Борусия (Д) за Суперкупата на Германия. Нойер и Рибери се върнаха след контузии тази вечер.

Байерн доминираше от първата минута, но ветеранът на вратата Роджерио Сени направи страхотни спасявания след изстрели на Робен и Рибери.

Пизаро бе най-близо до гол през първата част, но ударът на перуанеца бе избит от голлинията от защитник на Сао Пауло. Минута по-късно Рибери изведе Алаба, но Сени спаси с крак.

Включването в мача на Марио Манджукич на почивката раздвижи атаката на Байерн. С първото си докосване Супер Марио прати над вратата след центриране на Робен, но с второто засече центриране на задната греда и от воле опъна мрежата за 1:0.

В края на мача две резерви изработиха втория гол. Джердан Шакири разтресе гредата, но Вайзер бе на точното място да добави за 2:0.

Боатенг направи дузпа в заключителните минути, но Нойер спаси дузпата, изпълнена от другия вратар Сени и запази чистата победа на Байерн – 2:0.

Сао Пауло ще играе мач за трето място срещу Милан в четвъртък вечер, а Байерн Мюнхен ще срещне Манчестър Сити във финала.