3. Байерн /Мюнхен/ почна сезона с класика над дебютанти (видео)

Байерн /Мюнхен/ почна сезона с класика над дебютанти (видео)

Фортуна Дюселдорф ознаменува завръщането си в елита след 15-годишно отсъствие с 2:0 над Аугсбург

Германският вицешампион Байерн /Мюнхен/ записа трета поредна победа от началото на сезона, надделявайки с класическото 3:0 над дебютанта в Бундеслигата Гройтер Фюрт в първия кръг на надпреварата.

Баварците, които преди това спечелиха Суперкупата на страната с победа 2:1 над шампиона Борусия /Дортмунд/ и отвяха с 4:0 аматьорския Ян Регенсбург в среща за купата на Германия, не оставиха никакво съмнение в това кой е по-добрият отбор на стадион „Троли Арена” във Фюрт.

Хората на Юп Хайнкес, който по една или друга причина не можеше да разчита на Франк Рибери, Марио Гомес и Бастиан Швайнщайгер, овладяха инициативата от самото начало и в осмата минута новото попълнение Марио Манджукич можеше да открие резултата, но не сполучи, а в 37-ата удар на Тони Кроос мина близо до лявата греда.

Логичното се случи в 43-ата минута, в която лятната покупка Джердан Шакири центрира от корнер, а Томас Мюлер отблизо прати топката в мрежата на домакините. През втората част Байерн реши всичко с нови два гола, дошли след асистенции на Ариен Робен.

Холандецът първо сложи топката на главата на Манджукич и той с глава направи 2:0 в 59-ата минута, а в 78-ата намери далечния ъгъл след пас на Тони Кроос, но в крайна сметка попадението бе записано като автогол на Клейн.

Така Байерн започна с победа 50-ия сезон в Бундеслигата, като същото важеше и за Фортуна Дюселдорф, ознаменувал завръщането си в елита след 15-годишно отсъствие с 2:0 над Аугсбург.

И двете попадения в срещата вкара резервата Дани Шахин, появил се в игра в 60-ата минута и разписал се последователно в 68-ата и 79-ата.