3. ЦСКА разсипа с 5:1 Ком-Миньор

ЦСКА разсипа с 5:1 Ком-Миньор

Вицешампионът постигна разгромна победа над тима от Берковица в контрола

Вицешампионът ЦСКА постигна разгромна победа с 5:1 над тима на Ком-Миньор (Берковица) в приятелска среща играна на комплекса "Царско село". Головете за „червените” вкараха Виданов, Тонев, Мигел и на два пъти Костадинов, докато точен за Ком-Миньор бе Колев.

Двубоят започна със силен натиск на „армейците”, който даде резултат още във 2-та минута, когато Виданов засече с глава центриране на Маркиньос и изведе своите напред – 1:0. До края на полувремето ЦСКА продължи да бъде по-активният тим, докато Ком-Миньор разчиташе основно на контраатаки. До почивката нови голове обаче не паднаха и двата отбора се оттеглиха на полувреме при минимален аванс за столичани.

Втората част отново започна ударно за „червените” и в 53-ата минута Сашо Тонев удвои с плътен удар от около 25 метра, който намери долния десен ъгъл на врата на Петков. 6 минути по-късно „армейците” направиха преднината си класическа, когато Галчев центрира в наказателното поле, където Руи Мигел отклони кълбото в левия ъгъл на Ком-Миньор.

Натискът на ЦСКА продължи и след това попадение и в 65-ата минута „червените” стигнаха до нов гол. Тогава Руи Мигел стреля от малък ъгъл, вратарят на Ком-Миньор спаси, но кълбото попадна в непокрития Костадинов, който необезпокояван покачи на 4:0. В 83-ата минута Костадинов отново се превърна в главно действащо лице, след като направи 5:0, засичайки с глава перфектен пас на Данчо Минев. Почетният гол за Ком-Миньор пък падна в 85-ата минута и бе дело на Димитров, който се оказа най-съобразителен при едно меле в наказателното поле на резервата Караджов.

Така ЦСКА продължи със силните си игри в контролите преди началото на новия шампионат, размазвайки втородивизионния Ком-Миньор (Берковица) с 5:1.

5:1 - Д. Димитров (84)

ЦСКА: Чавдаров (46-Караджов), Дечев (46-Минев), Акуаро (52-Янчев), Виданов (46-А. Попов), Велинов, Гранден (46-Зехиров), Янев (46-Галчев), Манчев (46-Тиеро), Делев (46-Тонев), Маркиньос(46-Костадинов), Илиев (28-Руи Мигел)

КОМ-МИНЬОР:
 Петков, Гоцов, Верфилов, Ч. Димитров, Георгиев, Д. Димитров, Колев, Кирилов (46-Антонов), Славчев (46-Петров), Маринов, Фиделе;

Камара с контузия след мача на Лудогорец с Локомотив (Пловдив)

Офанзивният халф влезе в лазарета

Кишишев хвали Илиан Илиев за работата му в националния

Бившият защитник чака две победи срещу Люксембург и Северна Ирландия

Напрежение в Спартак Вн заради забавени заплати

Член на УС на клуба лично е обещал на футболистите, че в четвъртък всичко ще им бъде платено и занапред плащанията ще са редовни

Паро за ЦСКА: Няма как със случайни играчи да създадеш голям отбор