3. ЦСКА не можа да бие за трети пореден път – 0:0 с Черноморец на „Армията”

ЦСКА не можа да бие за трети пореден път – 0:0 с Черноморец на „Армията”

"Акулите" прекъснаха черната си серия от четири поредни загуби и ще зимуват с 27 точки в актива си, докато "червените" ще прекарат паузата на второ място в класирането

Отборите на ЦСКА и Черноморец завършиха наравно 0:0 в дербито на 15-ия последен кръг от есенния полусезон в родната „А” група. Срещата се игра на стадион „Българска армия” в столицата пред около 3000 верни „червени” фенове, които останаха огорчени от третото поредно равенство на вицешампионите.

Двубоят започна малко мудно, но „червените” бързо се настаниха в половината на своя съперник. В 12-ата минута дойде първият точен удар към една от двете врати. Той бе дело на Коста Янев, но не затрудни с нищо стража на „акулите” Борел. В 19-ата Руи Мигел шутира от границата на наказателното поле на гостите, но кълбото прелетя високо над вратата на бургазлии.

В 27-ата минута дойде и най-опасното положение за ЦСКА. Тогава Минев центрира много опасно към Платини, но капитанът на гостите Дянков изби топката пред крака на бразилеца и предотврати почти сигурен гол в мрежата си. В 30-ата минута Руи Мигел опита нов шут от границата на наказателното поле, този път с левия крак, но изстрелът му отново бе много неточен и излезе в аут. В 42-ата гостите изпуснаха възможността си да открият, след като Матиас Мориц навлезе в наказателното поле отляво, центрира към Гонзалес, който отблизо засече с глава, но не успя да намери очертанията на вратата на Чавдаров.

До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство, оставяйки развръзката за втората част.

А тя започна с натиск на „червените”. В 51-ата минута капитанът им Янчев навлезе добре в пеналта на гостите, премина през един бранител, но шутът му излезе далеч в аут. В 56-ата Платини опита да изненада Борел, стреляйки с левия крак, но и неговият удар не намери очертанията на вратата на „акулите”. 180 секунди по-късно Коста Янев отправи страхотен изстрел от около 30 метра, но за негово съжаление кълбото отново излезе в аут.

След първоначалния щурм на столичани темпото поспадна, но отново домакините бяха малко по-активни. В 71-ата минута Спас Делев центрира опасно към Руи Мигел, който стреля с глава, но Борел се намеси и изби в ъглов удар. В 77-ата минута Виданов центрира добре отдясно отново към Мигел, който стреля добре със завъртане от границата на наказателното поле, но кълбото премина критично близо до лявата греда на бургазлии.

В 88-ата минута, когато Коста Янев стреля по земя от дъгата на наказателното поле, но отново в обятията на Паскал Борел. Най-чистото положение за ЦСКА в мача дойде в 92-ата минута, когато Платини отправи зверски шут към противниковата врата, но немският страж на „акулите” се намеси в последния момент и изби в корнер.

Така двата отбора не успяха да се победят, завършвайки 0:0 на стадион „Българска армия” в София.

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия