3. ОБЗОР: Легия шокира Бетис на старта в Лигата на конференциите

ОБЗОР: Легия шокира Бетис на старта в Лигата на конференциите

Челси би Гент с 4:2, вижте всички резултати от Лигата на конференциите

Отборът на Легия Варшава спечели с 1:0 срещу един от фаворитите за трофея в Лигата на конференциите Бетис в среща от първия кръг на основната фаза на турнира.

Полският представител стигна до успеха с попадение на Стийв Капюади още в 23-тата минута.

Гостите от Испания не създадоха абсолютно нищо в атака в първото полувреме и макар да се активизираха леко след почивката, Легия отново бе по-стойностният отбор на терена.

В Алмати отборът на Астана, в който помощник-треньор е българинът Саид Ибраимов, победи с 1:0 сръбския Бачка Топола. Точен за шампиона на Казахстан бе литовецът Кипрас Казуколовас след само четвърт час игра.

В последните секунди на редовното време Астана реализира и втори гол, но той бе отменен заради засада.

В дебюта си в европейските клубни турнири германският Хайденхайм се наложи с 2:1 над словенския Олимпия Любляна.

Адриан Бек даде преднина на домакините още в шестата минута, но Олимпия успя да изравни в 77-мата минута чрез Алехандро Бланко.

Само шест минути по-късно Хайденхайм възстанови аванса си. 18-годишният Паул Ванер пропусна дузпа, но при добавката бе точен за крайното 2:1.
За тима от Любляна в последните минути в игра влезе бившият играч на Берое Жорди Говеа.

Първа победа в основната фаза на европейски клубен турнир пък записа арменският Ноа, който победи с 2:0 чешкия Млада Болеслав. Головете за тима, кръстен на библейския герой Ной, вкараха Матеус Аияс и бившият футболист на Локомотив София Върджил Пинсон през второто полувреме.
В най-резултатната среща от вечерта белгийският Серкъл Брюж спечели у дома с 6:2 над швейцарския Санкт Гален. Шотландският Хартс се наложи с 2:1 над Динамо Минск като гост в Сумкаит в Азербайджан. Норвежкият Молде победи с 3:0 Ларн от Северна Ирландия, а в Никозия Омония се справи с 4:0 с исландския Викингур Рейкявик.

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)