3. ЦСКА катастрофира в Холандия след 0:3 от Де Граафшап

ЦСКА катастрофира в Холандия след 0:3 от Де Граафшап

3 греди, куп пропуски на ЦСКА и гол от центъра за холандците направиха тази проверка истински кошмар за "червените"

Отборът на ЦСКА допусна изненадваща и тежка загуба с 0:3 в Холандия от местния първодивизионен Де Граафшап, като това бе първа загуба за „армейците” в контролите от летния подготвителен лагер на тима.

Днешната среща премина при непрестанно превъзходство на ЦСКА, но топката просто не искаше да влезе в мрежата на холандците. Делев пропусна първия удобен голов шанс в 6-ата минута и това сякаш сложи началото на уникалния малшанс, който гонеше столичани през целия мач.

Вместо гол за ЦСКА, попадението дойде във вратата на българите. Апостол Попов се забави с изчистването на една топка в наказателното поле пред титуляра Благой Макенджиев, заел мястото на контузилия се леко на загрявката Иван Караджов, и Куаха се възползва като го прониза за 1:0 в полза на Де Граафшап.

Само 4 минути по-късно ЦСКА вече падаше с 0:2. Този път червената защита направи груба колективна грешка, която остави съвсем непокрит Вандертаверт и нападателят лесно вкара от няколко метра за 2:0.

После последваха невероятните пропуски на „армейците”. Играчите на Милен Радуканов се скъсаха да изпускат, а гредите се оказаха най-верният помощник на стража на холандците Терол. Зику опита да вкара гол копие на попадението си срещу ПАОК като технично прехвърли вратаря в 31-ата минута, но този път топката се отби в напречната греда и не пожела да влети в мрежата. Само 2 по-късно Спас Делев се озова очи в очи срещу Терол, стреля покрай него, но кълбото срещна дясната греда и пак нямаше гол за ЦСКА. В 41-ата минута „червените” вече имаха хеттрик от греди – отново Делев бе изведен сам срещу вратаря, но шутът му пак нацели гредата, което напълно изуми Милен Радуканов и прати играчите на почивка при 2:0.

През втората част лошите метеорологични условия в Холандия не позволиха на двата състава да играят качествен футбол. Силният дъжд и поривите на вятъра направиха мача битка с природните стихии вместо футболен мач.

Все пак ЦСКА отново пропиля няколко шанса чрез Делев и влезлия като резерва Жуниор Мораес, който замени другото звездно попадение на „армейците” Янис Зику. Българският отбор можеше да намали резултата, но без сериозно голово положение Де Граафшап стигна до трети гол в края на мача, който окончателно сложи точка на спора. В 85-ата минута неубедителният Макенджиев допусна гол от центъра. Мейер видя, че бившият страж на Пирин е излязъл много пред голлинията си и като на шега го прехвърли от центъра за 3:0 за холандците.

Така серията на ЦСКА без загуба в контролите бе прекъсната по доста неприятен начин. Освен проблемите в отбрана днес се видя и немощ и малшанс пред гола, като Спас Делев сам можеше да направи хеттрик, а накрая нулата остана в графата с голове на „червените”.

Утре ЦСКА играе последната си контрола на холандска земя срещу шестодивизионния немски Зонсбек, а във вторник отборът лети за България. Утре рано сутрин халфът Маркиньос се прибира сам в България и ще пътува веднага за Кипър, където ще финализира трансфера си в Анортозис на Станимир Стоилов.
Митов: Надявам се да продължим положителния път

Стражът на България смята, че с всеки лагер отборът се подобрява

Илиан Илиев: Равенствата не ни радват, искаме победи

Националният селекционер говори преди гостуването на България в Северна Ирландия

ИЗВЪНРЕДНО: Левски продава Сангаре

Нападателят на Левски може да отиде в Египет

ЦСКА има нов директор

ЦСКА вече има нов Съвет на директорите

Норвежец поднови тренировки с ЦСКА

ЦСКА стартира седмичния си тренировъчен процес на клубната база в Панчарево преди съботният двубой срещу Левски

Титуляр не тренира с Левски

Защитникът на Левски Кристиан Димитров днес тренира отделно от основната група

ЦСКА има нов Съвет на директорите

От днес ЦСКА има нов Съвет на директорите

Радослав Златков: Аз стоя твърдо зад Александър Томаш (ВИДЕО)

„Мечтата ми е с новия стадион да спечелим титлата“

Спартак (Вн) към феновете: Състоянието на клуба е стабилно

Ръководството на Спартак (Варна) излезе с обръщение до привържениците, с което да ги успокои, че състоянието на отбора е стабилно и футболистите продължават да се подготвят за предстоящите мачове.