3. Оберхаузен нанесе първа загуба на ЦСКА в Германия

Оберхаузен нанесе първа загуба на ЦСКА в Германия

„Армейците” падат 1:2 под дъжда в Нидерайн, Сашко Тонев вкарва почетното попадение

Отборът на ЦСКА записа първата си загуба по време на лятната си подготовка в Германия. „Армейците” загубиха в последния си мач на немска земя с 1:2 от тима на Оберхаузен, а единственото попадение за българския тим вкара завърналият се от Сливен Александър Тонев. Нападателят Москера направи дебют с червения екип и дори вкара гол, който обаче бе отменен поради засада. Единствено пък Караджов, Минев, Акуаро и Виданов престояха на терена пълни 90 минути. Началото на срещата бе отложено с цели 37 минути заради проливен дъжд и гръмотевици в Нидерайн, Оберхаузен. В крайна сметка обаче двата отбора излязоха на зеления терен и въпреки дъжда, започнаха мача.

Първата опасност дойде в петата минута и бе пред вратата на ЦСКА, но удар с глава на нападател на Оберхаузен излезе в аут, а малко след това неговия пример последва и Тиеро, който засече центриране на Спас Делев. Стигна се обаче до 13-ата минута, когато Муса Селик реализира, след като получи топката от ляво на наказателното поле при една страхотна атака, премина един бранител и с десния крак с прецизен удар прати топката в далечния ъгъл.

Последваха няколко добри атаки на ЦСКА, а удар на Маркиньос от фаул в 23-ата минута бе спасен от стража Пирсон. Малко преди края на полувремето пък Костадин Стоянов пострада след няколко тежки удара и бе принудително заменен от Апостол Попов.

Секунди преди последния съдийски сигнал за първата част пък защитата в червено направи фрапантна грешка и подари топката на Клингер, който не сгреши очи в очи с Караджов и без проблем направи 2:0.

ЦСКА направи няколко промени на почивката, а отборът заигра много по-добре и логичното се случи в 55-ата минута, когато Александър Тонев успя да върне едно попадение с плътен удар границата на полето.

Пет минути по-късно пък капитанът на „армейците” Тодор Янчев пропусна златен шанс да възстанови равенството, след като излезе очи в очи с вратаря, финтира го, но ударът му срещна гредата, а при добавката топката излезе в аут.

В 77-ата минута пък Москера, който също влезе като резерва и направи своя дебют, бе изведен сам срещу вратаря и успя да реализира, но голът му бе отменен поради засада. Пет минути преди края пък Иван Караджов спаси удар на съперник от дъгата, а малко след това Шонфелд стреля опасно по диагонала, но кълбото премина покрай левия страничен стълб.

В крайна сметка обаче резултатът остана непроменен и „армейците” записаха първата си загуба на немска земя в града, където се подвизава нашумелият октопод Паул.

За ЦСКА: Караджов, Минев, Акуаро, Виданов, Стоянов (Попов 42’), Янчев (Манчев 74’),, Тиеро (Галчев 46’), Тонев (Костадинов 69’), Делев (Гранден 46’), Маркиньос (Зехиров 81’), Илиев (Москера 51’)

Камара с контузия след мача на Лудогорец с Локомотив (Пловдив)

Офанзивният халф влезе в лазарета

Кишишев хвали Илиан Илиев за работата му в националния

Бившият защитник чака две победи срещу Люксембург и Северна Ирландия

Напрежение в Спартак Вн заради забавени заплати

Член на УС на клуба лично е обещал на футболистите, че в четвъртък всичко ще им бъде платено и занапред плащанията ще са редовни

Паро за ЦСКА: Няма как със случайни играчи да създадеш голям отбор