3. Марек спечели битката на новаците в А група

Марек спечели битката на новаците в А група

След шест години пауза Марек отново зарадва феновете си с победа в А група

Марек спечели битката на новаците в А група, след като победи Хасково 2009 с 2:1. Шест години след последната си победа в А група (отборът от Дупница печели през май 2008г. с 3:0 срещу Беласица), Марек отново зарадва феновете си с победа. В 16-ата минута новото попълнение на тима Милен Василев откри резултата след добро изпълнение на пряк свободен удар. Крум Бибишков направи 2:0 в 73-ата минута след реализиране на отсъдена дузпа, а Хасково стигна до почетно попадение десет минути по-късно с красив гол на Дончо Атанасов. Гостите играха последния половин час от срещата с човек по-малко, след като Владислав Узунов получи втори жълт картон в 60-ата минута и бе изгонен от игра. Отборът от Дупница закономерно спечели срещата, след като владееше повече топката и успя да създаде повече положения от състава на гостите.

Едва секунди след първия съдийски сигнал и играта бе спряна, след като на терена влезе куче. Четирикракото направи една парадна обиколка, след което успяха да го изгонят от терена и играта бе подновена.

Марек влезе в мача предпазливо, явно взел си поука от бързия гол, който получи в мача със Славия (Фонсека отбеляза още в 15-ата секунда в двубоя от първия кръг).

Макар домакините да нямаха сериозни положения, все пак стигнаха до попадение в 16-ата минута. Съдията отсъди нарушение близо до наказателното поле в полза на Марек. Новото попълнение на  Марек Милен Василев изпълни перфектно пряк свободния удар, пращайки топката в ъгъла на вратата пазена от Банков – 1:0 за Марек.

В средата на първата част Крум Бибишков и Кирчо Крумов се сблъскаха, след което си размениха реплики. Съдията Баялцалиев укроти страстите като показа и на двамата играчи жълт картон.

Димитър Димитров вдигна публиката на стадиона в Дупница, след като нанесе опасен плътен удар в 32-ата минута, но ударът му мина близко до напречната греда.

Най-добрата възможност за гостите за първото полувреме дойде в 38-мата минута. Ничев направи пробив отляво и изведе на добра позиция Емил Ангелов, но ударът на деветкана на Хасков бе прекалено слаб и Емил Михайлов успя да избие топката.

Две минути по-късно Марек организира добра атака, Петър Тончев нанесе прехвърлящ удар, но Банков успя със сетни сили да изчисти в ъглов. Корнерът бе веднага изпълнен, Димитър Димитров надскочи защитниците на Хасково и засече с глава центрираната топка, но за късмет на гостите топката намери напречната греда и Николай Банков улови  след рикошета.

Петър Тончев отправи няколко добри удара в началото на второто полувреме, но липсата на точност в тях не донесе опасност за Николай Банков.

В 59-ата минута Владислав Узунов получи втори жълт картон и бе изгонен и направи задачата на Хасково изключително трудна.

Влезлият в 68-ата минута в игра за Марек Марио Близнаков бе спънат в наказателното поле в 73-ата минута и съдията не се поколеба да посочи бялата точка. Крум Бибишков изпълни хладнокръвно наказателния удар и увеличи аванса на Марек – 2:0.

Гостите не се отчаяха от негативното развитие на двубоя и усилията им бяха възнаградена десет минути, след като Марек отбеляза втория си гол. След центриране от корнер защитата на домакините изпусна Дончо Атанасов, който с акробатично изпълнение прати топката във вратата на Емил Михайлов – 2:1.

В последните минути на срещата Марек имаше възможност да отбележи трети гол, но Петър Тончев и Крум Бибишков не успяха да преодолеят стражът на гостите Николай Банков.

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч