3. Делев изригна с четири гола в контрола на ЦСКА

Делев изригна с четири гола в контрола на ЦСКА

"Армейците" разгромиха тима на Спортист Своге с 6:0 в контролна среща, играна в Правец

ЦСКА разгроми отбора на Спортист Своге с 6:0 във втората си зимна предсезонна проверка. На изкуствения терен в град Правец първото попадение за „армейците” отбеляза, новото попълнение на отбора, Четин Садула в 9-ата минута. Спас Делев се разписа на цели четири пъти в 14-ата, 77-ата, 84-ата и 86-ата, а младият Станко Йовчев, който се появи в игра през втората част добави едно попадение в 81-ата минута на мача.

Срещата изгледаха не повече от 50-ина зрители, сред които и почетният президент на ЦСКА Димитър Пенев. През началните пет-шест минути на двубоя играта беше главно в централната част на терена, без опасности пред двете врати. Последваха силни минути за „червените”, в които паднаха две попадения и още куп положения пред вратата на Спортист бяха пропиляни.

Първо в 9-ата минута Спас Делев  проби отляво и с хубаво центриране сложи топката на главата на Четин Садула, чийто прехвърлящ удар матира стража на „шоколадите” Годжев за 1:0.

Пет минути по-късно асистентът на първото попадение Спас Делев също записа името си сред голмайсторите. Нисичкият нападател на ЦСКА открадна топката от бранител на Спортист пред наказателното поле и с хубав премерен удар с левия крак прониза за втори път мрежата на тима от Своге.

Докрая на първата част повече голове нямаше, но момчетата на Милен Радуканов пропиляха няколко много добри възможности. Спас Делев на три пъти бе извеждан сам срещу стража на „шоколадите” като в два от случаите бе отсъдена засада, а при третия младокът не успя да стигне пръв до топката и да направи резултата класически.

Садула и Бахаров също имаха шанс да отбележат нов гол, но късметът изневери и на двамата. Играчите на Спортист Своге пък така и не отправиха точен удар към вратата на ЦСКА.

Тъй като в групата на ЦСКА за този мач имаше записани само 14 футболисти, през втората част Радуканов пусна в игра всичките си три смени – Чавдаров, Радулович и Йовчев се появиха в игра на мястото на Караджов, Амзин и Бахаров.

„Червените” продължаваха да владеят инициативата през вторите 45 минути, но темпото на игра значително спадна.

Минусовите температури накараха „aрмейците” да вдигнат оборотите в последния четвърт час на срещата, в който паднаха цели четири попадения.

В 77-ата минута Спас Делев отбеляза второто си попадение в мача, след асистенция на Румен Трифонов.

Четири минути по-късно, влезлият на почивката Станко Йовчев направи резултата 4:0, като отново асистент бе Трифонов.

Спас Делев оформи своя хеттрик в 83-ата минута след хубаво подаване на Никола Радулович.

Нисичкият нападател на ЦСКА не спря дотук и две минути по-късно заби още един гол във вратата на „шоколадите”. Румен Трифонов асистира и за това попадение, като по този начин показа, че връща старата си форма.

Следващата контрола на "червените" е на 31 януари срещу Чавдар Етрополе, като и тази среща ще се проведе в град Правец.

17-годишният талант Андреас Редкин е в радара на „червените“

Жалко: Младежите загубиха в Германия с пресилена дузпа (ВИДЕО)

Българският национален отбор до 21 години се бори здраво, но отстъпи с 1:2

Генчев: Имаме идея за подхода с ЦСКА

Илиан Стефанов нямаше как да се включи по-добре, обяви специалистът след 4:0 над Хебър